X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΕΚ

Το εντυπωσιακό 10-1-1 της ΑΕΚ στα ντέρμπι

SUPERLEAGUE / ΑΕΚ - ΠΑΟΚ / --ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΕΚ--/ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ:ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΟΝΗΣ..EUROKINISSI Sport) EUROKINISSI SPORTS

Σε δώδεκα εντός έδρας ντέρμπι μετά την επιστροφή της, η ΑΕΚ έχει χάσει μόνο ένα και αυτό στο 90ό λεπτό, ενώ συνέχισε την εντυπωσιακή επίδοση με τον ΠΑΟΚ.

Από τότε που η ΑΕΚ επέστρεψε από την μεγάλη περιπέτεια σε Γ' Εθνική και Football League, το Ολυμπιακό Στάδιο είναι ένα πραγματικό "κάστρο" στα ντέρμπι του πρωταθλήματος.

Στο τελευταίο χρονικά, την Κυριακή (5/11) νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι "Δικεφάλων" στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League Σουρωτή. Έτσι, η Ένωση έχει δώσει στο ΟΑΚΑ δώδεκα ματς σε κανονική περίοδο και playoffs με τους τρεις μεγάλους, από τότε που επέστρεψε στην πρώτη κατηγορία. Η επίδοση εντυπωσιακή με δέκα νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα.

ΑΕΚ-ΠΑΟΚ (10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ SUPERLEAGUE) (ICONPRESS/ΧΡΗΣΤΟΣ ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ) ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ ΛΙΒΑΓΙΑ ICON

Μάλιστα ακόμα και αυτή η μοναδική ήττα, ήρθε με το γκολ του Μάρκους Μπέργκ στο τελευταίο λεπτό του περσινού ματς με τον Παναθηναϊκό. Και αφού πρώτα είχε γίνει ανατροπή από το 0-2, στο 2-2.

Ο "ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΑΣ" ΧΙΜΕΝΕΘ

Ο Μανόλο Χιμένεθ έχει πάνω από τη μισή... ευθύνη αυτής της εντυπωσιακής επίδοσης των "κιτρινόμαυρων". Κι αυτό γιατί οι έξι από τις δέκα νίκες - πάνω από τις μισές δηλαδή - είναι με τον Ανδαλουσιανό τεχνικό στον τεχνική ηγεσία της. Τέσσερις πέρυσι σε πρωτάθλημα και playoffs, και δύο την τρέχουσα σεζόν με Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.

Χιμένεθ, Λυμπερόπουλος EUROKINISSI SPORTS

ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Την Κυριακή, η Ένωση συνέχισε την εντυπωσιακή επίδοσή της απέναντι στον ΠΑΟΚ. Από τότε που η ΑΕΚ επέστρεψε στη Super League, σε πέντε ματς στο ΟΑΚΑ όχι μόνο είναι αήττητη, αλλά δεν έχει δεχθεί ούτε ένα γκολ. Άλλωστε σ' αυτά τα πέντε ματς, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει μόλις μια ισοπαλία (0-0), την προτελευταία αγωνιστική των playoff τη σεζόν 2015-16.

SUPERLEAGUE / ΑΕΚ - ΠΑΟΚ / ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ ΛΙΒΑΓΙΑ / (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΚΡΥΔΗΜΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINSSI