Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

FOOTBALL LEAGUE

Tαλαιπωρία...

New Image

Με ισοπαλία 0-0 μεταξύ της Κέρκυρας και του Πανσερραϊκού ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική της Β' Εθνικής

Η Κέρκυρα ξεκίνησε πιο δραστήρια τον αγώνα. Στο 11΄ ο Χανιώτης μόνος από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα άουτ, ενώ στο 24' ο Κακλαμάνος με ξαφνικό μακρινό σουτ προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Κοτταρά, που έδιωξε την μπάλα.
Στην συνέχεια ο Πανσερραϊκός ισορρόπησε το παιχνίδι και είχε την καλύτερη στιγμή στο πρώτο ημίχρονο με σουτ του Τάντις που έδιωξε ο Χιώτης.

Ο προπονητής της Κέρκυρας Μπάμπης Τεννές πέρασε στο ημίχρονο τον Θάνο που μαζί με τον Χανιώτη αποτέλεσαν το επιθετικό δίδυμο της ομάδας.

O Πανσερραϊκός ήταν αυτός που δημιούργησε πρώτος στο 2ο ημίχρονο ευκαιρία για γκολ, με μακρινό σουτ του Φοφόνκα, όταν η μπάλα βρήκε στο δοκάρι του Χιώτη.

Η εδαφική υπεροχή ανήκει στην Κέρκυρα καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα, αλλά χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους.

Σημαντικότερη φάση για τους "Φαίακες" το σουτ του Θάνου από την μεγάλη περιοχή στο 67΄.

Mπάμπης Τέννες(Κέρκυρα): " Ήταν ένας αγώνας χωρίς ποιότητα. Το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που θέλαμε. Έχουμε αποδεχτεί τον όρο του φαβορί στο πρωτάθλημα και θα το αποδείξουμε στην συνέχεια".

Γιάννης Παπακώστας(Πανσερραϊκός): " To αποτέλεσμα ήταν καλό για εμάς. Η ομάδα έχει πολλές δυνατότητες. Έμεινα ικανοποιημένος από την πειθαρχία και την τακτική της ομάδας. Αν δεν έχουμε τραυματισμούς και με την ερχομό του Μουράτι θα είμαστε ακόμα καλύτεροι".

Κέρκυρα: Χιώτης, Ρεπερνέ, Χάλαρης, Καλαγκάνης, Φούφουλας, Γκουστάβο(79' Κολοτούρας), Τζαβέλλας, Καγκιούσης, Χανιώτης, Κακλαμάνος(46' Θάνος) Φότι(40' Βερβάλ)

Πανσερραϊκός: Κοτταράς, Καλλιμάνης, Βοσκόπουλος, Σεντεμέντες, Μανουσαρίδης, Ζαραδούκας(85' Μουράτι), Τάντιτς(74' Πιπίνης), Ρούτσης, Έντερσον, Τσουλάκος(46' Παπαποστόλου) Γεωργιάδης