X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Λευκή ισοπαλία ανάμεσα σε ΑΕΛ και ΠΑΟΚ Β', σημαντικό τρίποντο το Αιγάλεω

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΠΑΟΚ στο Αλκαζάρ INTIME

Η ΑΕΛ έμεινε στο 0-0 με τον ΠΑΟΚ Β' για την 16η αγωνιστική της Super League 2 και είναι στο -3 από την κορυφή. Σημαντικό τρίποντο για το Αιγάλεω επί του Αστέρα Βλαχιώτη.

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΠΑΟΚ Β', με το σκορ να λήγει 0-0 για την 16η αγωνιστική της Super League 2. Οι βυσσινί έτσι βρίσκονται στο -3 από την κορυφή, όπου είναι η Βέροια. Από την άλλη, στη 10η θέση είναι ο ΠΑΟΚ Β' με 14 πόντους.

Η ΑΕΛ μπήκε στο παιχνίδι με διάθεση να πιέσει, ενώ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι στο 30ο λεπτό του αγώνα. Στο 22' οι βυσσινί είχαν καλή στιγμή με τον Όγκμποε, του οποίου το γυριστό σουτ κατέληξε κόρνερ.

Στο β' μέρος, ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να φανεί επικίνδυνος χωρίς ωστόσο να έχει τη μεγάλη ευκαιρία. Σκορ δεν υπήρξε έως το φινάλε, με την ΑΕΛ να έχει μεγάλη ευκαιρία στο 89', όταν ο Ταλιχμανίδης έδιωξε πάνω στην γραμμή.

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Ομάρ, Μαξιμένκο, Ηλιάδης, Παπαγεωργίου, Ραμίρες, Γιάκος, Ακούνια, Μαυριά, Όγκμποε

ΠΑΟΚ Β': Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Τάχατο, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας, Χατζηστραβός, Τσαούσης, Κούτσιας, Πανίδης

Σημαντική νίκη επί του Αστέρα Βλαχιώτη πανηγύρισε το Αιγάλεω, το οποίο επικράτησε 1-0. Ανέβηκε στην 4η θέση με 24 πόντους και βρίσκεται στο -4 από την πρώτη θέση. Στην 15η θέση παρέμεινε ο Αστέρας Βλαχιώτη.

Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Αιγάλεω πέτυχε ο Τσιλιγκίρης στο 29ο λεπτό, με το σκορ να μην αλλάζει έως το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα.