X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΕΚ - ΑΕΛ: Ο Σπαρβ με τρομερό σουτ το 1-1

Ο Τιμ Σπαρβ σε μονομαχία με τον Αντρέ Σιμόες στο ΑΕΚ - ΑΕΛ EUROKINISSI

Ο Τιμ Σπαρβ με εξαιρετικό σουτ και τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΛ στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕΚ για την 9η αγωνιστική της Super League Interwetten. (VIDEO)

Η ΑΕΚ υποδέχτηκε το μεσημέρι της Κυριακής (22/11) την ΑΕΛ για την 9η αγωνιστική της Super League Interwetten και η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 55ο λεπτό με το παρθενικό γκολ του Θεοδόση Μαχαίρα.

Η ομάδα από τη Λάρισα βρήκε το δρόμο για την ισοφάριση στο 67ο λεπτό. Ο Τίμο Σπαρβ μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια πέρασε τη γραμμή του τέρματος. Η φάση ελέγχθηκε στο VAR καθώς ο Φωτιάς είχε δώσει φάουλ στον Πλατέλλα στη συνέχεια της φάσης. Η μπάλα όμως είχε περάσει τη γραμμή όπως διαπιστώθηκε.