Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

EURO 2016

Σέχιτς: "Ο διαιτητής περίμενε τη στιγμή ν' αποβάλει τον καλύτερό μας παίκτη"

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ EURO 2020 / ΒΟΣΝΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο 30χρονος Βόσνιος γκολκίπερ, Ιμπραχίμ Σέχιτς, έβαλε κατά του διαιτητή στην ισοπαλία (2-2) με την Ελλάδα, Ντάνι Μάκελι, εστιάζοντας στην αποβολή του Μίραλεμ Πιάνιτς.

Η Εθνική Ελλάδας αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη της Βοσνίας στη Ζένιτσα για τη δεύτερη αγωνιστική του δεκάτου ομίλου των προκριματικών του Euro 2020.

Ο 30χρονος Βόσνιος γκολκίπερ της Ερζουρούμσπορ, Ιμπραχίμ Σέχιτς, έβαλε κατά του Ολλανδού διαιτητή του ματς, Ντάνι Μάκελι. Στο επίκεντρο της κριτικής του βρέθηκε η αποβολή του συμπαίκτη του, Μίραλεμ Πιάνιτς, στο 65ο λεπτό του ματς της Ζένιτσα για μαρκάρισμα στον Ζέκα.

"Ξεκινήσαμε να παίζαμε καλά. Βρεθήκαμε από νωρίς μπροστά με 2-0. Ένιωθα ότι ο διαιτητής περίμενε τη στιγμή να βγάλει τον καλύτερό μας παίκτη, Μίραλεμ Πιάνιτς, εκτός αγωνιστικού χώρου", υποστήριξε ο Ιμπραχίμ Σέχιτς.