Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΓΓΛΙΑ

Πρώτη ήττα για τη Νότιγχαμ Φόρεστ

Νότιγχαμ Φόρεστ

Την πρώτη της ήττα στη Championship υπέστη η Νότιγχαμ Φόρεστ. Στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπάρνσλεϊ έχασε με 2-1 και έμεινε στους έξι βαθμούς σε τρία παιχνίδια. Έπαιξε και στα 90 λεπτά ο Μπουχαλάκης, εκτός αποστολής ο Βέλλιος.

Ύστερα από δύο διαδοχικές νίκες η Νότιγχαμ Φόρεστ, υπέστη την πρώτη της ήττα στη Championship το βράδυ της Τρίτης (15/8), για την 3η αγωνιστική. Η Μπάρνσλεϊ επικράτησε με 2-1 στην έδρα της, αν και ο Μέρφι είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 26'.

Το γκολ της νίκης έδωσε στους γηπεδούχους ο Χετζ στο 50' (είχε ανοίξει το σκορ ο Πίρσον στο 4'). Για τη Φόρεστ βασικός αγωνίστηκε ο Ανδρέας Μπουχαλάκης, που δεν αντικαταστάθηκε, προερχόμενος από την εξαιρετική εμφάνιση με την Μπρέντφορντ, όπου είχε σημειώσει δύο γκολ.

Αντίθετα, εκτός αποστολής έμεινε και σε αυτό το παιχνίδι ο Απόστολος Βέλλιος. Πλέον, σε τρία παιχνίδια η Νότιγχαμ έχει δύο νίκες και μία ήττα.