X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Πρόκριση στα πέναλτι για τον Ηρακλή

Ο Ηρακλής έστω και στην διαδικασία των πέναλτι κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος κόντρα στον Τύρναβο. Ο Φωκικός αντίπαλος του Ολυμπιακού. Δείτε όλα τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα.

Ο Ηρακλής έστω και στην διαδικασία των πέναλτι κατάφερε να πάρει την πρόκριση για την 2η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο "γηραιός" στο Στάδιο Αλακζάρ νίκησε με 4-3 στα πέναλτι (1-1 κανονικός αγώνας και παράταση) και στην 2η φάση θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες την Skoda Ξάνθη.

Από εκεί και πέρα στην παράταση κατά φερε να προκριθεί ο Φωκικός επικρατώντας με 2-1 του Αχαρναϊκού στην Άμφισσα (1-1 κανονικό ματς) και θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό.

Στην παράταση πήρε την πρόκριση και ο Αιγινιακός με 3-2 επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών (2-2 κανονικό ματς) εκτός έδρας και θα αντιμετωπίσει στην 2η φάση τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας θα είναι αντίπαλος του ΠΑΟΚ στην 2η φάση, καθώς η ΑΣΑ νίκησε με 3-2 την Καβάλα εντός έδρας.

Στον δεύτερο γύρο προκρίθηκαν επίσης τα Χανιά (2-1 τον Βύζαντα Μεγάρων), ο Πιερικός (3-0 τον Βατανιακό), η Νίκη Βόλου (2-1 τον Εθνικό Γαζώρου), Αστέρας Μαγούλας (2-1 την Επισκοπή) και η Καλλιθέα (1-0 την Γλυφάδα).