X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ: Το πέναλτι που ζήτησαν οι ερυθρόλευκοι στο 49'

Ο Ολυμπιακός ζήτησε πέναλτι στο 49ο λεπτό του εντός έδρας ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ σε μαρκάρισμα του Ελ Καντουρί στον Ντανιέλ Ποντένσε, ωστόσο ο Σάντσεθ Μαρτίνεθ διέταξε να συνεχιστεί το ματς.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο μεγάλο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής της Super League που διεξάγεται στο Γ. Καραϊσκάκης και οι ερυθρόλευκοι ζήτησαν πέναλτι στο 49ο λεπτό.

Ο Ντανιέλ Ποντένσε έπεσε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Ομάρ Ελ Καντουρί, ωστόσο ο Σάντσεθ Μαρτίνεθ διέταξε να συνεχιστεί το ματς. Το μαρκάρισμα του Μαροκινού από πίσω ήταν άγαρμπο, ο Ισπανός θα μπορούσε να δώσει πέναλτι.

Ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι στο 63ο λεπτό σε ανατροπή του Πορτογάλου από τον Δημήτρη Γιαννούλη. Ο Ματιέ Βαλμπουενά ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος, ισοφάρισε σε 1-1, ωστόσο τραυματίστηκε κι αντικαταστάθηκε. Δείτε το στιγμιότυπο από τη φάση του 49':