Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός: Με πρωταγωνιστή τον Μπρούνο, 3-0 την Κ19

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ / ΦΙΛΙΚΟ / ΟΣΦΠ - ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπρούνο, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ, ο Ολυμπιακός νίκησε 3-0 σε φιλικό αγώνα την Κ19 του συλλόγου.

Οικογενειακό δίτερμα περιελάμβανε το μενού του Σαββάτου (16/11) για τον Ολυμπακό. Η πρώτη ομάδα των "ερυθρολεύκων" αντιμετώπισε την Κ19 με τους "μεγάλους" να επικρατούν με 3-0. Το παιχνίδι είχε διάρκεια 80 λεπτά, δηλαδή 40 ανά ημίχρονο.

Ο Μπρούνο με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ στο 4', ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μπενζιά έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0. Στο 26' ο Κατσαβάκης με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Το 3-0 έκανε ο Μπρούνο στο 4ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με έξοχο σουτ έξω από την περιοχή. Στο 38' ο Ντότης απείλησε έξω από την περιοχή, αλλά ο Καραργύρης έπεσε και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο νεαρός γκολκίπερ έδιωξε δύσκολα με το πόδι το σουτ του Νικόλη.

Ολυμπιακός: Αλέν (41′ Καραργύρης), Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκασπάρ, Ξενιτίδης, Μπενζιά, Λοβέρα, Μπρούνο, Ραντζέλοβιτς, Γκερέρο.

Ολυμπιακός Κ19: Τζολάκης (41′ Αλέν), Τσάβος, Μποσκουίδης, Ασλανίδης, Νικόλης, Νεοφυτίδης, Μπέλιτς, Μαρίνος, Τσέλιος, Κατσαβάκης, Βοΐλης.

Έπαιξαν και οι: Πάστρας, Γεωργακόπουλος, Ντότης, Σαπουντζής, Σταμούλης, Αρσενίδης, Ντουμάνης.

Photo Credits: Eurokinissi