X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Ο έξαλλος πανηγυρισμός του Μέσι για το 500ό γκολ του

Ο Λιονέλ Μέσι πανηγύρισε έξαλλα το 500ό γκολ της καριέρας του, το οποίο χάρισε τη νίκη στην Μπαρτσελόνα με 3-2 επί της Ρεάλ Μαδρίτης στο Clasico. (VIDEO)

Η Μπαρτσελόνα, σε μία συγκλονιστική αναμέτρηση που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, επικράτησε με 3-2 της Ρεάλ Μαδρίτης στο Clasico της 33ης αγωνιστικής της La Liga.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα, ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος, με το δεύτερο προσωπικό γκολ του, χάρισε μία σπουδαία νίκη στην ομάδα του. Ο Αργεντινός σούπερ σταρ των "μπλαουγκράνα" έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, φτάνοντας τα 500 γκολ με τη φανέλα της "Μπάρτσα".

Συγκεκριμένα, ο Μέσι έχει σημειώσει 343 γκολ στο πρωτάθλημα, 94 γκολ στο Champions League, 43 γκολ στο Copa del Rey, 12 γκολ στο Supercopa, 5 γκολ στο Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων και 3 στο Supercup Ευρώπης. Όπως είναι λογικό, ο "Λίο" πανηγύρισε έξαλλα την τεράστια επιτυχία του.