Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ DERBY

Νικητής ο Παναθηναϊκός στο ντέρμπι Κ15, σε ματσάρα με 9 γκολ!

ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ Κ-15 / ΠΑΟ - ΟΣΦΠ. ( Eurokinissi Sports - ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ) EUROKINISSI SPORTS

Ματσάρα στο ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό, στο Κορωπί για το ηλικιακό επίπεδο Κ15, με τους "πράσινους" να παίρνουν τη νίκη με 5-4 επί των "ερυθρολεύκων".

Εννιά γκολ επιφύλασσε η αναμέτρηση της τέταρτης αγωνιστικής της Super League Κ15 για το ντέρμπι των "αιωνίων". Στο ματς που διεξήχθη στο Κορωπί το πρωί του Σαββάτου (28/10) οι μικροί του Παναθηναϊκού νίκησαν 5-4 τους αντίστοιχους του Ολυμπιακού, ενώ αυτή την ώρα διεξάγεται η αντίστοιχη αναμέτρηση για το Κ20 ( live η εξέλιξη από το Sport24.gr)

Μάλιστα, οι "πράσινοι" προηγήθηκαν με σκορ 5-1, για να δεχθούν τρία γκολ και να διαμορφωθεί το τελικό 5-4. Τρία λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης, ο Τζαβίδας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 12ο λεπτό ο Τσοντάκης διεύρυνε το προβάδισμά τους (2-0).

Το τρίτο γκολ του Παναθηναϊκού και της αναμέτρησης ήρθε από τον ίδιο παίκτη (Τσοντάκης) ύστερα από δέκα λεπτά (22'), ενώ ο Δημοσθενιάδης διαμόρφωσε το 4-0 στο 33ο λεπτό. Οι "ερυθρόλευκοι" αντέδρασαν στο 37ο λεπτό με τον Κίτσο να νικά με σουτ τον Αυγερινό και να μειώνει σε 4-1.

Ο Τσοντάκης έφθασε στο χατ-τρικ, καθώς με κεφαλιά νίκησε τον Γραμματικάκη στο 42ο λεπτό για να κάνει το 5-1. Ο Ολυμπιακός μείωσε αρχικά σε 5-2 με κεφαλιά του Ντόη στο 48ο λεπτό κι εν συνεχεία σε 5-3 με σουτ του Παπανικολόπουλου στο 61ο λεπτό. Ο Ντόη πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τέταρτο των "ερυθρόλευκων" στο 63ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 5-4.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Αυγερινός, Πορφυρόπουλος, Παυλάκης, Καρνέσης, Γογουβίτης, Φρόκου, Δημοσθενιάδης (67’ Πουλιάνος), Κωστόπουλος, Τζαβίδας (30’ Αρσενίου), Κρυπαράκος (62’ Ζαφείρης), Τσοντάκης (83’ Αυγερινός).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γραμματικάκης, Φρέρης, Μπονέλης (56’ Γαρμπής), Κατσόγιαννης (45’ Λιοφάγος), Σπυριδάκης (45’ Κασέμι), Ντόη, Κίτσος, Πάστρας (37’ Συρμής), Σταμούλης, Λιάτσος (50’ Παπανικόπουλος), Καραπαναγιωτίδης.