X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

CHAMPIONS LEAGUE

Μίλαν - Παρί: Ο Λεάο νίκησε τον Ντοναρούμα με ψαλίδι και ισοφάρισε το γκολ του Σκρίνιαρ

Το γυριστό του Ράφα Λεάο στο Μίλαν - Παρί PRINT SCREEN

Ο Λεάο με ψαλίδι μέσα από την περιοχή νίκησε τον Ντοναρούμα στο 12' και ισοφάρισε για τη Μίλαν το γκολ του Σκρίνιαρ, με το οποίο πήρε στο 9' το προβάδισμα η Παρί.

Τρία λεπτά χρειάστηκε η Μίλαν για να ισοφαρίσει την Παρί Σεν Ζερμέν στο Σαν Σίρο, με τον Ράφαελ Λεάο να φέρνει το ματς στα ίσια.

Ο Πορτογάλος έφυγε στην αντεπίθεση από τον άξονα, την κατάλληλη στιγμή άνοιξε αριστερά στον Ζιρού που σούταρε χαμηλά, ο Ντοναρούμα απέκρουσε, όμως ο Λεάο με ψαλίδι από τη μικρή περιοχή νίκησε στο 12' τον πρώην τερματοφύλακα της ομάδας του για το 1-1.

Νωρίτερα στο 9' οι Παριζιάνοι άνοιξαν το σκορ με τον Σκρίνιαρ. Ο Μαρκίνιος έπιασε την πρώτη κεφαλιά μετά από κόρνερ από δεξιά, η μπάλα έφτασε στη μικρή περιοχή και ο εντελώς μόνος του Σκρίνιαρ με κεφαλιά έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.