X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

SERIE A

Κάλιαρι - Μίλαν: Ο Ιμπραχίμοβιτς κέρδισε πέναλτι από τον Λυκογιάννη και έκανε το 0-1

Ο Λυκογιάννης διαμαρτύρεται για το πέναλτι που έκανε στον Ζλάταν Ιμπραχίμοβιτς GLOMEX

Η Μίλαν προηγήθηκε στο 7ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης με την Κάλιαρι χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιμπραχίμοβιτς, το οποίο είχε κερδίσει από τον Λυκογιάννη.

Η Μίλαν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Κάλιαρι στο 7ο λεπτό. Οι ροσονέρι κέρδισαν πέναλτι στο 5ο λεπτό με τον Ιμπραχίμοβιτς, τον οποίο έσπρωξε ο Λυκογιάννης μέσα στην περιοχή.

Ο Σουηδός στράικερ ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε τον Κράνιο από την άλλη γωνία. Έτσι, ο Ζλάταν έφτασε τα 11 γκολ στη φετινή Serie A. Μάλιστα, για πρώτη φορά στην καριέρα του στα πέντε κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, ο Ιμπραχίμοβιτς σκοράρει για εννέα διαδοχικά ματς ως βασικός.