Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΞΑΝΘΗ

Λουτσέσκου: ''Το μυαλό μας ήταν στον τελικό''

Λουτσέσκου, Βεργέτης INTIME SPORTS

Στην παραδοχή ότι οι παίκτες του δεν ήταν συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης, αλλά σκέφτονταν τον Ολυμπιακό, προχώρησε μετά το 0-0 με τους ακρίτες ο προπονητής Ραζβάν Λουτσέσκου.

Ο Ρουμάνος προπονητής της Ξάνθης σχολίασε μετά το παιχνίδι με τον Αστέρα Τρίπολης: ''Στο τέλος του αγώνα ήταν ένα ευχάριστο ματς για όλους. Έπρεπε να κερδίσουμε γιατί γενικά ελέγχαμε το παιχνίδι, πιέσαμε τον αντίπαλο και είχαμε καλύτερες ευκαιρίες. Ο Αστέρας προσπάθησε να απειλήσει με γρήγορο transition, είχαμε κι άλλες ευκαιρίες όμως δεν σκοράραμε στο α’ μέρος''.

Κατέληξε λέγοντας: ''Στην επανάληψη είχαμε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα ακόμη και πριν την αποβολή αλλά δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες όταν φτάναμε κοντά στην εστία του αντίπαλου. Εκτιμώ την προσπάθεια των παικτών μετά την προσπάθεια της Τετάρτης και την είσοδο στον τελικό. Το μυαλό όλων ήταν σ’ αυτό το παιχνίδι''.