X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

CONFERENCE LEAGUE

Κοπεγχάγη - ΠΑΟΚ: Ο Ζίβκοβιτς εκτέλεσε μέσα από την περιοχή για να κάνει το 2-0 για τον Δικέφαλο

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Ο ΠΑΟΚ πήρε φόρα μετά το γκολ Σίντκλεϊ στο 19' και στο 38ο λεπτό απέκτησε προβάδισμα δύο γκολ απέναντι στην Κοπεγχάγη, με τους φιλοξενούμενους να βγάζουν ταχύτατη κόντρα και τον Ζίβκοβιτς να εκτελεί με δεξί σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Το πρώτο ημίχρονο στην Δανία άνηκε στον ΠΑΟΚ. Και αυτό γιατί μετά την αποβολή του Γκράμπαρα στο 8' που άφησε την Κοπεγχάγη με 10 παίκτες και το 1-0 του Δικεφάλου από τον Σίντκλεϊ στο 19', ήρθε και δεύτερο γκολ για τους Θεσσαλονικείς στο 38ο λεπτό.

Αυτό έγινε μέσα από πολύ γρήγορη αντεπίθεση που έβαλαν (λίγα λεπτά μετά από χαμένο τετ α τετ του Σβιντέρσκι), με τον Σβαμπ να δίνει δεξιά στον Ζίβκοβιτς ο οποίος μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιόνσον (2-0).