Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

SUPER LEAGUE 2

Καλλιθέα - Παναθηναϊκός Β' 1-0: Ο Μανθάτης χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου

Οι παίκτες της Καλλιθέας πανηγυρίζουν το γκολ του Γιώργου Μανθάτη EUROKINISSI

Η Καλλιθέα νίκησε τον Παναθηναϊκό Β' χάρη στο γκολ του Γιώργου Μανθάτη στο δεύτερο λεπτό και πέτυχε δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά από αυτή με την ΑΕΚ Β'.

Η Καλλιθέα νίκησε τον Παναθηναϊκό Β' με 1-0, στο μοναδικό παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Super League 2 που διεξήχθη, καθώς όλες οι υπόλοιπες αναμετρήσεις αναβλήθηκαν λόγω κορονοϊού, με την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου να επικρατεί με 1-0, χάρη στο γκολ του Γιώργου Μανθάτη στο δεύτερο λεπτό.

Ο Μουνιέ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μανθάτης, με ωραία ψιλοκρεμαστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χριστογεώργου.

Ο Γάλλος πρώην μεσοεπιθετικός σημάδεψε το δοκάρι του Χριστογεώργου στο 33ο λεπτό, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Σιδεράς δοκίμασε το σουτ έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, με τον Βοσνιάδη να απομακρύνει σε κόρνερ. Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, με την ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου να διατηρεί το υπέρ της προβάδισμα μέχρι το τέλος. Ο Τσιριγώτης στο 90' έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Βοσνιάδης έδειξε τα αντανακλαστικά του και έσωσε την ομάδα του.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Καλλιθέα έφτασε τους 18 βαθμούς και έπιασε την Καλαμάτα, ενώ ο Παναθηναϊκός Β', παρέμεινε στους 13 βαθμούς.

Καλλιθέα: Βοσνιάδης, Ρώσση, Ευαγγέλου, Κύργιας, Ρέντζας, Μπουλούλης, Ντιμίτριους (68′ Νάτσης), Ομάρ (72′ Τσιντώνης), Μουνιέ (68′ Χασανμπέγκοβιτς), Κυνηγόπουλος, Μανθάτης (42′ λ.τ Κωστίκας).

Παναθηναϊκός Β': Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Ρόμπι (71′ Αντωνίου), Καρβούνης (46′ Φρόκου), Μαραθωνίτης (70′ Τουρκοχωρίτης), Μαρτίνης, Τσιριγώτης, Ηλιάδης.