X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Ήττα με 4-3 για τον Πλατανιά στο πρώτο φιλικό της σεζόν

Ο Πλατανιάς αν και προηγήθηκε με 3-1 στο ημίχρονο του φιλικού αγώνα με την Γκαντζαράμ Καπάμ γνώρισε τελικά την ήττα με 4-3 λόγω των αρκετών αλλαγών που έκανε ο Γιώργος Παράσχος στο ημίχρονο.

Την ήττα με 4-3 μετά από ανατροπή γνώρισε ο Πλατανιάς στο πρώτο του φιλικό από την Γκαντζαράμ Καπάμ. Ο Γιώργος Παράσχος είδε την ομάδα του να προηγείται στο σκορ με κεφαλιά του Μπανανά στο 8′ ενώ στο 12′ ο Γουνδουλάκης πέτυχε το δεύτερο γκολ. Στο 38′ ο Γιακουμάκης χρίστηκε σκόρερ με το ημίχρονο να τελειώνει 3-1 και τους Χανιώτες να έχουν σημειώσει τρία γκολ σε τριάντα λεπτά.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Γιώργος Παράσχος προχώρησε πολλές αλλαγές που άλλαξαν το σκηνικό με την ομάδα από την Αρμενία να γυρίζει «τούμπα» το ματς και να παίρνει τελικά τη φιλική νίκη με 4-3.