X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΚΥΠΡΟΣ

Ήρωας στο 90' ο Κουλούρης

Ο Ευθύμης Κουλούρης μπήκε στο ματς στο 88' και στο 90' σκόραρε, χαρίζοντας στην Ανόρθωση τη νίκη στην Πάφο. Η ΑΕΚ έκανε ανατροπή με Ομόνοια (videos)

Την περασμένη Τετάρτη ο Ευθύμης Κουλούρης πέτυχε 6 γκολ στη νίκη της Ανόρθωσης με 9-0 για το κυπριακό κύπελλο και την Κυριακή με το πρώτο του τέρμα στο πρωτάθλημα χάρισε λύτρωσε την "κυρία" στο 90'.

Ο 19άχρονος Έλληνας επιθετικός που ανήκει στον ΠΑΟΚ, μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 88ο λεπτό και στο 90' σκόραρε, χαρίζοντας στην Ανόρθωση το "διπλό" επί της Πάφου με 2-1.

Με το ίδιο σκορ νίκησε η ΑΕΚ την Ομόνοια, έτσι παρέμεινε στην 2η θέση, ενώ έκανε ανατροπή με τέρματα του Αντρέ Άλβες (το σκορ είχε ανοίξει για το "τριφύλλι" ο Σκέμπρι).

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:

Σάββατο

Απόλλων - Δόξα 2-1 (38' και 56' Παπουλής / 89' Εντμάρ Σίλβα)

Ερμής - Αγία Νάπα 0-0

ΑΠΟΕΛ - Εθνικός 3-0 (69' Χαραλαμπίδης, 84' Ντε Βινσέντι, 90' Βινίσιους)

ΕΝΠ - ΑΕΛ 2-2 (52' πέν. Μπούντιμιρ, 96' Βασίλης Παπαδόπουλος / 59' και 70' Αντριάν Σαρδινέρο)