X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

FOOTBALL LEAGUE

Ηρακλής Ψαχνών - Παναχαϊκή 1-1

Με γκολ του Ζλατκόφσκι στο 90'+2' η Παναχαϊκή ισοφάρισε σε 1-1 τον Ηρακλή Ψαχνών, ο οποίος είχε προηγηθεί στο 83' με γυριστό σουτ του Γουόρντεν, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 15η αγωνιστικής της Football League.

Δυνατό ματς στα Ψαχνά ανάμεσα στον τοπικό Ηρακλή και στην Παναχαϊκή. Ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, πολύ σκληρά μαρκαρίσματα και δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, από Γουόρντεν (83') και Ζλατκόφσκι (90'+3').

Τα Ψαχνά έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ στο 50' όταν η κεφαλιά του Μπακομήτρου βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Ακολούθησαν δύο ακόμα δοκάρια από τους γηπεδούχους, σε μια φάση. Στο 58' το χτύπημα φάουλ του Ίβκοβιτς σημάδεψε το δεξί δοκάρι, ενώ στην επαναφορά το σουτ του Πατσατζόγλου τράνταξε το οριζόντιο.

Στο 83' οι Ψαχνιώτες άνοιξαν το σκορ με τέρμα του Γουόρντεν, στο 83', και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει με νικητές τους γηπεδούχους, οι Αχαιοί δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Με κεφαλιά ο Ζλατκόφσκι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 1-1 και χάρισε τον βαθμό στην ομάδα του.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Γιώργος Φοιρός): Μελίσσας, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Ραπτάκης, Μπακομήτρος, Πατσατζόγλου, Τσιμόντζι (80' Σικαλιάς), Μπαλαράμπε, Ίβκοβιτς (86' Νικολίτσης), Ενρίκο, Γουόρντεν (90'+1' Μαναρίτσας)

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός): Παπαδόπουλος, Κοντοχρήστος (72' Καρβουνιάρης), Άλλα (51' Φουρλάνος), Κάργας, Ασίγκμπα, Μπαλού, Γκαντιάγκα, Ζλατκόφσκι, Μπουντόπουλος, Στεργίδης (62' Πατινιώτης), Μαρουκάκης

Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Μήταρης (Αν. Αττικής), Κουρέντας (Τρικάλων)