X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

CHAMPIONS LEAGUE

Η πρώτη γκολάρα του Champions League

Το πρώτο γκολ του Champions League 2017-18 ήταν... γκολάρα, με τον Νενάντοβιτς να χαρίζει τη νίκη στην Αλασκέρτ επί της Σάντα Κολόμα με τρομερό "τακουνάκι" (video)

Το UEFA Champions League ξεκίνησε και στο πρώτο ματς των προκριματικών η Αλασκέρτ νίκησε 1-0 τη Σάντα Κολόμα στην Αρμενία.

Το πρώτο γκολ της φετινής διοργάνωσης μάλιστα ήταν... γκολάρα, καθώς ο Σέρβος στράικερ, Ούρος Νενάντοβιτς, πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 39ο λεπτό με "τακουνάκι".

Στις υπόλοιπες τις αναμετρήσεις, την έκπληξη έκανε η Γιουρόπα απ'το Γιβραλτάρ, καθώς νίκησε 2-1 στην Ουαλία την πρωταθλήτρια της χώρας, The New Saints.

1ο γκρουπ

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) - Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)

Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία) - Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) - Σαμτρέντια (Γεωργία)

Παρτίζαν (Σερβία) - Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) ή Ίνφονετ Τάλιν (Εσθονία) - Ζάλτσμπουργκ (Αυστρία)

Σερίφ (Μολδαβία) - Κουκέσι (Αλβανία)

Αστανά (Καζακστάν) - Σπάρτακς Γιούρμαλα (Λετονία)

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοβ (Λευκορωσία) - Αλασκέρτ (Αρμενία) ή Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)

Ζίλινα (Σλοβακία) - Κοπεγχάγη (Δανία)

Χαπόελ Μπερ-Σεβά (Ισραήλ) - Χόνβεντ (Ουγγαρία)

Ριέκα (Κροατία) - The New Saints (Ουαλία) ή Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Μάλμε (Σουηδία) - Βάρνταρ (Σκόπια)

Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Μάριμπορ (Σλοβενία)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) - Ρόσενμποργκ (Νορβηγία)

Χάφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) - Βίκινγκουρ (Νήσοι Φαρόε) ή Τρέπτσα 89 (Κόσοβο)

Λίνφιλντ (Βόρειος Ιρλανδία) ή Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) - Σέλτικ (Σκωτία)

Μάριεχαμν (Φινλανδία) - Λέγκια (Πολωνία)

*οι πρώτοι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στις 11 και 12 Ιουλίου και οι ρεβάνς στις 18 και 19 Ιουλίου