X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Γκολάρα με φάουλ ο Λυκογιάννης!

Ο Μπάμπης Λυκογιάννης άνοιξε το σκορ για τη Στουρμ Γκρατς στη Βιέννη, στη νίκη (1-2) επί της Ραπίντ, με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ. (video)

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Στουρμ Γκρατς, την τρέχουσα σεζόν στην αυστριακή Bundesliga, πέτυχε ο 23χρονος Έλληνας αριστερός μπακ, Μπάμπης Λυκογιάννης.

Συγκεκριμένα, άνοιξε το σκορ στο "Allianz Stadion" της Βιέννης και το δρόμο για την εκτός έδρας επικράτηση επί της Ραπίντ (1-2) με φανταστική εκτέλεση φάουλ.

Ο Κβιλιτάια ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους τρία λεπτά αργότερα (13'), ενώ ο Σμέρμπεκ έδωσε τη νίκη στη Στουρμ Γκρατς στο 81ο λεπτό. Μετά από 16 αγωνιστικές στην αυστριακή Bundesliga η Στουρμ Γκρατς παραμένει πρωτοπόρος της κατάταξης με 33 βαθμούς, όσους έχει και η Άλταχ.

Απολαύστε στο παρακάτω βίντεο το γκολ του Μπάμπη Λυκογιάννη μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ: