Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Γ' Εθνική: Πρεμιέρα με νίκη στα μπαράζ ανόδου για Γιούχτα και Καμπανιακό

EUROKINISSI

Γιούχτας και Καμπανιακός ξεκίνησαν με το δεξί στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2, καθώς επικράτησαν της Κοζάνης (2-1) και του Αιολικού (2-0) αντίστοιχα.

Αυλαία είχαμε σήμερα (13/05) στα μπαράζ ανόδου στη Super League 2, με τον Γιούχτα και τον Καμπανιακό να παίρνουν το προβάδισμα από την πρώτη αγωνιστική.

Ο Γιούχτας νίκησε 2-1 εντός έδρας την Κοζάνη, καθαρίζοντας από το πρώτο μέρος. Ο Ροβίθης άνοιξε το σκορ στο 32ο λεπτό και ο Γκίνη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0 στο 45+1'. Η Κοζάνη αρκέστηκε στη μείωση του σκορ με τον Πάνο στο 74'.

Ο Καμπανιακός καθάρισε και αυτός από νωρίς το ματς με τον Ξανθόπουλο να δίνει το προβάδισμα στο σκορ στο 13' και τον Ταΐρη να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 40'.