Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

FOOTBALL LEAGUE

Football League: Χωρίς νικητή σε Βέροια και Τρίκαλα

FOOTBALL LEAGUE / ΒΕΡΟΙΑ - ΤΡΙΓΛΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΝΤΣΙΔΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η Βέροια υποδέχθηκε τον Απρόπυργο, τα Τρίκαλα την Καβάλα αλλά κανένα από τα δυο πρώτα ματς της 5ης αγωνιστικής της Football League δεν είχε νικητή με τα σκορ να είναι 1-1 και 0-0 αντίστοιχα.

Με δυο ισοπαλίες ξεκίνησε η 5η αγωνιστική της Football League καθώς ούτε στη Βέροια, ούτε στα Τρίκαλα είχαμε νικητή. Στην πρωτεύουσα της Ημαθίας η Βασίλισσα του Βορρά άνοιξε το σκορ μόλις τρία λεπτά μετά από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Κανούλα.

Ο Ασπρόπυργος, ωστόσο, δεν το έβαλε κάτω και με τον καλύτερο παίκτη και συνήθη ύποπτο σκόρερ του Σρέτσκοβιτς ισοφάρισε στο 75ο λεπτό. Η Βέροια είχε την ευκαιρία να πάρει και τη νίκη, αλλά η μπάλα μετά από την κεφαλιά του Σίμου στο 82ο λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι.

ΒΕΡΟΙΑ (Σάκης Θεοδοσιάδης):Βοσνιάδης, Μουχάλης, Πεταυράκης, Στάμου, Μαραγκός, Ταϊρης, Βεργώνης, Πέντα (78’ Μεληκιώτης), Χαντζάρας (46’ Κανούλας), Πασάς, Σιμόνι (64’ Σκαθαρούδης).

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γιώργος Βαζάκας):Παναγόπουλος, Γκουγκούδης, Ιωαννίδης, Ζώνας, Λογοθέτης, Γκατζολάρι (84’ Νικολακάκης), Ζαχαρός (76’ Στεφάνοβιτς), Βασιλείου, Σρέτσκοβιτς, Κάκκο (89’ Καμπούρης), Ζγκούρη.

Ίδιο αποτέλεσμα, αλλά διαφορετικό σκορ είχαμε στα Τρίκαλα. Ο ΑΟΤ υποδέχθηκε την Καβάλα, αλλά Θεσσαλοί και Αργοναύτες σταμάτησαν στο 0-0. Το σουτ του Πελάεθ στο 29' για τους γηπεδούχους πέρασε άουτ, ενώ ο Μαρκόπουλος μπλόκαρε την κεφαλιά του Γιακουμή στο 81ο λεπτό.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Περικλής Αμανατίδης):Γιακουμής, Σανδραβέλης, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Πελάεθ (56’ Παπαγεωργίου), Τσίπρας (86’ Καμπλιώνης), Σταματής, Ελευθεριάδης (54’ Λώττας), Γρηγορόπουλος.

ΚΑΒΑΛΑ (Παύλος Δερμιτζάκης):Δήμιζας, Καζαντζίδης, Μαϊδανός, Παπαστεριανός, Νίκας, Βόσαλικ, Γαβριηλίδης, Κέρθι, Καθάριος (46’ Ορφανίδης), Χαντί (58’ Θωμαΐδης), Μαρκόπουλος (81’ Παπαδόπουλος Β.).