Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΕΚ

Φιλική ήττα για Μπαρόχα και Βάργκας

Βάργκας

Η εθνική Βενεζουέλας με τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, Μπαρόχα και Βάργκας, στη σύνθεσή της, γνώρισε την ήττα με 3-0 σε φιλική αναμέτρηση με την Ονδούρα, που είχε βασικό τον Μεχία του Πανθρακικού. (VIDEO)

Στο Κατσαμάι, αρκετά μακριά από την πρωτεύουσα, Καράκας, η εθνική Βενεζουέλας γνώρισε βαριά ήττα από την αντίστοιχη της Ονδούρας, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας.

Στην αρχική σύνθεση της "βινοτίντο" ξεκίνησαν οι δύο Βενεζουελάνοι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, Αλάιν Μπαρόχα και Ρόναλντ Βάργκας.

Ο Αλάιν Μπαρόχα αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο και δεν έφερε ευθύνη σε κανένα από τα τρία γκολ, ενώ ο "Ρονίτα" έδωσε τη θέση του στον Ροντόν, ένα λεπτό μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας ματς.

Η εθνική Βενεζουέλας σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει και πλήρωσε τα αμυντικά κενά. Από την πλευρά των "κατράτσος", βασικός αγωνίστηκε ο μέσος του Πανθρακικού, Άλβαρο Μεχία, ο οποίος έδωσε τη θέση του στον Γαρίδο, στο 79ο λεπτό.