X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΚΥΠΡΟΣ

Έκαναν... γερή μπάζα στην Κύπρο

Στοιχηματικό σκάνδαλο συγκλονίζει την Κύπρο, καθώς σε δύο ματς κυπέλλου έγινε ανατροπή (ημίχρονο-τελικό), όλοι πόνταραν σε αυτή και έγινε... γερή μπάζα. Διαβάστε λεπτομέρειες...

Η UEFA, η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Κύπρου και οι στοιχηματικές εταιρίες ασχολούνται με δύο ματς του κυπριακού κυπέλλου που είχαν... περίεργη εξέλιξη.

Η Δόξα Κατωκοπιάς νικούσε με 2-0 στο ημίχρονο στην έδρα του Ολυμπιακού Λευκωσίας, ο οποίος τελικά επικράτησε με 3-2, ενώ κάτι ανάλογο έγινε και στο Αγία Νάπα - Νέα Σαλαμίνα (2-4).

Το πλέον ύποπτο πάντως είναι το ματς του Ολυμπιακού με την Δόξα, καθώς πάνω από 700.000 ευρώ πονταρίστηκαν στο live betting του αγώνα με... ασφαλείς προβλέψεις για την ανατροπή του σκορ.