Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

COPA LIBERTADORES

Αποκλείστηκαν Εστουδιάντες και Καρίγιο

O Γκουίντο Καρίγιο δεν σκόραρε, η Εστουδιάντες έχασε στην Κολομβία από την Σάντα Φε και αποκλείστηκε στους "16" του Copa Libertadores (videos)

Η Σάντα Φε νίκησε με 2-0 την Εστουδιάντες στην Κολομβία και πήρε σπουδαία πρόκριση στα προημιτελικά του Copa Libertadores 2015.

Η ομάδα της Αργεντινής είχε επικρατήσει με 2-1 στο πρώτο ματς, στο οποίο είχε δεχτεί γκολ στο 81ο λεπτό, γκολ που αποδείχθηκε μοιραίο.

Στην ρεβάνς το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γιαμίλσον Ριβέρα, λυτρώνοντας τους γηπεδούχους στο 80ό λεπτό.

Ο Γκουίντο Καρίγιο, ο οποίος είχε κάνει το 2-0 στο πρώτο ματς, τερμάτισε με 6 γκολ την διοργάνωση σε 8 παιχνίδια, τα 6 του ομίλου και τα δύο των "16", ενώ είχε σκοράρει και στα προκριματικά.

Οι ρεβάνς των "16":

6/5

Τίγκρες - Ουνιβερσιτάριο 1-1 (76' πέν. Ραφαέλ Σόμπις / 2' Ρουμπέν Κουέστα) [ 1-2]