X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Απίθανη ανατροπή στη Ν. Κορέα: Από 2-4 στο 90+2', 5-4 σε 90+6'!

Η Γκαγκβόν βρέθηκε να χάνει 0-4 στο 57ο λεπτό από την Πόχανγκ Στίλερς. Μείωσε σε 2-4 και με τρία γκολ στις καθυστερήσεις (90+2', 90+4' και 90+6') έφθασε σε απίθανη ανατροπή και νίκη 5-4. Γκολ και ασίστ για τους νικητές ο 29χρονος Κύπριος, Βαλεντίνος Σιέλης. (VIDEOS)

Απίθανο ματς διεξήχθη στο "Τσουντσεόν Σόνγκαμ" για τη 17η αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του πρωταθλήματος Νότιας Κορέας (Κ1 League).

Η Γκανγκβόν υποδέχθηκε την Πόχανγκ Στίλερς και βρέθηκε αντιμέτωπη με τη συντριβή. Στο 57ο έχανε ήδη με 0-4, καθώς οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με χατ-τρικ του Βάντερσον Καρβάλιο (18', 39', 57') κι ένα γκολ του Λι Σέοκ-Χιούν (54').

Κι όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη. Μείωσε σε 1-4 με τον Χο Γιάε-Βαν στο 71' και σε 2-4 με τον 29χρονο Κύπριο πρώην αμυντικό των Ανόρθωσης και ΑΕΛ, Βαλεντίνο Σιέλη. Κι όμως αυτό δεν αρκούσε, καθώς αυτό το σκορ παρέμεινε μέχρι το 90+2'.

Τρία γκολ στις καθυστερήσεις (90+2', 90+4' και 90+6') οδήγησαν σε απίθανη ανατροπή και νίκη 5-4. Ο Χο Γιάε-Βαν σ' εκείνο το σημείο πέτυχε το δεύτερο γκολ του για το 3-4 κι έφθασε στο χατ-τρικ με γκολ στο 90+4' ύστερα από ασίστ του Βαλεντίνου Σιέλη ισοφαρίζοντας για το 4-4.

Ο Γιουνγκ Γιό-Κουκ στο 90+6' λύτρωσε τους γηπεδούχους, διαμόρφωσε το τελικό σκορ (5-4) και σφράγισε την επική ανατροπή. Η Γκανγκβόν βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 24 βαθμούς, η Πόχανγκ Στίλερς στην έβδομη με 20.