X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΚΥΠΡΟΣ

Ανατροπή η Ανόρθωση, δύο γκολ ο Παπουλής

Η Ανόρθωση πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, κάνοντας ανατροπή σε δύο λεπτά, ενώ ο Απόλλων με δύο γκολ του Παπουλή ανέβηκε στην κορυφή (videos)

Η Ανόρθωση δυσκολεύτηκε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Άρη Λεμεσού, αλλά κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στο φετινό κυπριακό πρωτάθλημα.

Επικράτησε με 2-1 η "Κυρία", κάνοντας ανατροπή με δύο γκολ σε δύο λεπτά, καθώς ισοφάρισε ο Αντριάν Κολούνγκα στο 71' και πέτυχε το νικητήριο γκολ ο Καμπρέρα στο 72'.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Σάββατο

ΑΕΚ Λάρνακας - Καρμιώτισσα 3-0 (14' Ζόρζε, 67' Τρίτσκοβσκι, 75' Τζουάν Τομάς)

Ομόνοια - Δόξα Κατωκοπιάς 1-1 (17' πέν. Σέρινταν / 76' Ρούντι)

Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ 0-4 (27' και 79' Σωτηρίου, 84' Ντε Καμάργκο, 90' Εφραίμ)

Κυριακή

ΑΕ Ζακακίου - Απόλλων Λεμεσού 0-4 (24' και 83' Παπουλής, 35' Γκιε-Γκιέ, 68' Αλέξ ντα Σίλβα)

Ερμής - Αναγέννηση Δερύνειας 1-0 (62' Ντομινίκ Ντα Σίλβα)

Άρης Λεμεσού - Ανόρθωση 1-2 (5' Αντωνίου / 71' πέν. Αντριάν Κολούνγκα, 72' Καμπρέρα)