X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Μάλαγα - Σαλόν 86-62

Εύκολο βράδυ είχε η Μάλαγα, η οποία νίκησε στην Ισπανία τη Σαλόν με 86-62, τερματίζοντας τελικά στην δεύτερη θέση του β' ομίλου (video).

Η Μάλαγα επέβαλε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το παιχνίδι της και δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα κόντρα στη Σαλόν με 86-62.

Οι παίκτες Γιάσμιν Ρέπεσα με αυτόν τον τρόπο τερμάτισαν στην δεύτερη θέση του β' ομίλου, καθώς η Μακάμπι νίκησε και δεν κατάφεραν να αναρριχηθούν στην πρώτη θέση.

Παρόλα αυτά, οι Ισπανοί ολοκλήρωσαν ιδανικά την πρώτη φάση της Ευρωλίγκας, καθώς κανένας δεν περίμενε στις αρχές Οκτωβρίου η Μάλαγα να πραγματοποιήσει τέτοια πορεία, παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 24-11 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι με τη βοήθεια του κόσμους τους αντιμετώπισαν δυσκολίες κόντρα στη Μάλαγα. Στη συνέχεια οι παίκτες του Γιάσμιν Ρέπεσα πάτησαν... γκάζι και βρέθηκαν στο ημίχρονο στο +23 (50-27). Τα πράγματα δεν άλλαξαν στην τρίτη περίοδο με τη Μάλαγα να διατηρεί με άνεση το προβάδισμα. Έτσι, η τρίτη περίοδος έκλεισε στο 71-47 για τους γηπεδούχους.

Τα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τη Μάλαγα να φτάνει στο θετικό αποτέλεσμα με 86-62 και να τερματίζει στη δεύτερη θέση του β' ομίλου.

Τα δεκάλεπτα: 24-11, 50-27, 71-47, 86-62.

Μάλαγα (Ρέπεσα): Ουίλιαμς 2, Λίμα 9(2), Κόντε, Βιδάλ 10(2), Ουρτασούν 9(1), Κάλογουεϊ 7(1), Πέροβιτς 9, Γκιστ 11(1), Βάσκεθ 8, Χιμένεθ 2, Ζόριτς 10, Ντράγκιτς 9(1).

Σαλόν (Μπενιό): Τσικαμπούμ, Καπέλα 12, Λανγκ 6(1), Αμπούμπου 8, Σιλμπ 9(1), Μπαμπτίστα 8, Χιούστον 2, Μπανκς 13(3), Ουίλιαμς 4.