X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Εύκολα η Μπαρτσελόνα την Καρασίγιακα

Η Μπαρτσελόνα δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στη Καρσίγιακα και τη νίκησε στη Βαρκελώνη με 107-79, έχοντας για κορυφαίους τους Λαουάλ (19π), Αρόγιο (18π, 6/7τρ) και Τόμιτς (16π).

Για τον τρίτο όμιλο της Euroleague, η Μπαρτσελόνα σημείωσε την πέμπτη της νίκη (5-1) στον όμιλο, κερδίζοντας εύκολα την Καρσίγιακα στη Βαρκελώνη με σκορ 107-79. Στο 3-3 η Καρσίγιακα. Επιθετικό μπάσκετ από τους γηπεδούχους, οι οποίοι τέλειωσαν το ματς με 26 ασίστ και 12/26 τρίποντα. Ξεχώρισαν οι Λαουάλ (19π), Αρόγιο (18π, 6/7τρ) και Τόμιτς (16π).

Τα στατιστικά του αγώνα

Οι δηλώσεις του ματς

Στη πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες ήταν κοντά, με το σκορ να είναι 10-10 στο 5', αλλά στη συνέχεια η Μπαρτσελόνα βρήκε ρυθμό, ανεβάζοντας την διαφορά στο +10 (26-16) στο τέλος της περιόδου, έχοντας για πρωταγωνιστές τους Ντόελμαν και Αρόγιο.

Στη δεύτερη περίοδο ο Λαουάλ έφερε τους Καταλανούς στο +13 (34-21) στο 14', με το 48-37 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Κορυφαίοι για την Μπαρτσελόνα οι Αρόγιο (15π) και Τόμιτς (11π), με τους Ισπανούς να μετρούν 15 ασίστ στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο Ναβάρο στο 25' έφερε την ομάδα του στο +16 (65-49), φτάνοντας τους 10 πόντους στο ματς, με τον Λαουάλ να διαμορφώνει το 79-57 στο τέλος της τρίτης περιόδου, μετρώντας 31 πόντους στο δεκάλεπτο.

Στη τελευταία περίοδο, με το παιχνίδι να έχει αποκτήσει διαδικαστικό χαρακτήρα, ο Λαουάλ σημείωσε την "100άρα" για τους Καταλανούς (100-70), με την Μπαρτσελόνα να νικάει στο τέλος την Καρσίγιακα με σκορ 107-79

*Ο Χουάν Κάρλος Ναβάρο συμπλήρωσε 1.000 εμφανίσεις με την φανέλα της Μπαρτσελόνα.

Τα δεκάλεπτα: 26-16, 48-37, 79-57, 107-79