X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

Εύκολα η Κουμπάν με τρομερό Ράντολφ

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν νίκησε εύκολα την Τσεντεβίτα με 87-63, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον εξαιρετικό Ράντολφ με 21 πόντους και 9 ριμπάουντ. Στο 5-2 το ρεκόρ της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα, ήταν "μπόμπερ" (4/5τρ) ο Μπρόκχοφ.

Δίχως να αντιμετωπίσει πρόβλημα, η Λοκομοτίβ Κουμπάν νίκησε εύκολα την Τσεντεβίτα με 87-63, για την 8η αγωνιστική του TOP-16 της Euroleague. Με αυτόν τον τρόπο το ρεκόρ της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα στον όμιλο έγινε 5-2 και παραμένει στην δεύτερη θέση του γκρουπ. Οι Κροάτες, πλέον, βρίσκονται στο 2-6.

Τα στατιστικά του αγώνα

Οι δηλώσεις του αγώνα

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Κουμπάν ο εντυπωσιακός Άντονι Ράντολφ, ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 21 πόντους και 9 ριμπάουντ. Άξιος συμπαραστάτης του ο εξαιρετικός Ράιαν Μπρόκοχοφ με 14 πόντους, σημειώνοντας 4/5 τρίποντα στην αναμέτρηση. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στα ριμπάουντ (42-33), σημειώνοντας στο ματς 12/32 τρίποντα (37%), παίζοντας ομαδικό μπάσκετ, μοιράζοντας 25 ασίστ.

Το ματς

Η Κούμπαν επέβαλε τον ρυθμό της από την έναρξη της αναμέτρησης, φέρνοντας στο 6' την διαφορά στο +10 (17-7) ύστερα από τρίποντο του Μπίκοφ. Η Λοκομοτίβ έκανε επίδειξη του επιθετικού της ταλέντου, φτάνοντας στο +13 (22-9) με νέο τρίποντο από τον Ράντολοφ 8', με την πρώτη περίοδο να βρίσκει την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα να προηγείται με 29-12.

Στην δεύτερη περίοδο ο ρυθμός έπεσε, με τον Τζάνινγκ με τρίποντο να φέρνει την διαφορά στο +18 (32-14) για την Κουμπάν. Ο Μπρόκχοφ με νέο τρίποντο διαμόρφωσε το 40-25 στο 18', με το 44-44 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους, με τον Ράντολφ να έχει πετύχει 12 πόντους.

Στην τρίτη περίοδο, ο εξαιρετικός Ράντολφ συνέχισε να βρίσκει με ευκολία τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι, διαμορφώνοντας το 53-37 στο 25'. Ο Κλαβέρ "έγραψε" το 63-39, με τους γηπεδούχους να μετρούν σκορ 26-13 στο δεκάλεπτο, το οποίο βρήκε την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα να προηγείται με 70-46.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, το παιχνίδι είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Ο Ράντολφ διαμόρφωσε το 78-55 στο 37', με την Κουμπάν να παίρνει την νίκη επί της Τσεντεβίτα με σκορ 87-63, με τους Κροάτες να έχουν παθητικό ρόλο στην αναμέτρηση.

Τα δεκάλεπτα: 29-12, 44-33, 70-46, 87-63