X

Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

Δύο ασημένια μετάλλια στο Παγκόσμιο ο Γαλιατσάτος

Ο Βαγγέλης Γαλιατσάτος κατέκτησε δύο ασημένια μετάλλια (αρασέ και σύνολο) στην κατηγορία 94κ. στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων άρσης βαρών που διεξάγεται στην Ταϊλάνδη.

Πολύ μεγάλη επιτυχία για την Αρση Βαρών, καθώς στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Παίδων που διεξάγεται στην Ταϊλάνδη ο Βαγγέλης Γαλιατσάτος κατέκτησε δύο ασημένια μετάλλια.

Ο Έλληνας πρωταθλητής βρέθηκε σε εξαιρετική ημέρα και απέδειξε ότι έχει πλούσιο ταλέντο, φέρνοντας ακόμη μία μεγάλη επιτυχία για τα ελληνικά χρώματα σε διεθνή διοργάνωση.

Στα 94κ. ο Γαλιατσάτος ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου στο αρασέ και στο σύνολο, κάνοντας όλους υπερήφανους για τη μεγάλη του επιτυχία. Στο αρασέ ο ασημένιος παγκόσμιος πρωταθλητής σήκωσε 144κ. στην τρίτη προσπάθεια και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.

Στο ζετέ στην πρώτη προσπάθεια σήκωσε 172κ, αλλά ήταν άκυρος στις άλλες δύο και ήρθε τέταρτος. Στο σύνολο με 316κ. ανέβηκε στο δεύτερο σκαλί του βάθρου. Το χρυσό μετάλλιο στο σύνολο κατέκτησε ο Χριστόφ με 321κ.