VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0: Ανώτερος ο δικέφαλος με τον Ντεν Ντρις πρωταγωνιστή

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν στο ματς με τον Παναθηναϊκό | 22 Μαρτίου 2023
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν στο ματς με τον Παναθηναϊκό | 22 Μαρτίου 2023 INTIME SPORTS

Ο ΠΑΟΚ με κορυφαίο τον Ντεν Ντρις έφτασε σε άνετη νίκη εις βάρος του Παναθηναϊκού που έπαιξε χωρίς τον τραυματία Κόβαρ και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs.

Ο ΠΑΟΚ με κορυφαίο τον Ντεν Ντρις σταμάτησε το εις βάρος του 5-0 από τον Παναθηναϊκό, έφτασε σε άνετη νίκη με 3-0 σετ και έκανε το 1-0 στη σειρά των playoffs σε 77 λεπτά. Το τριφύλλι παρατάχθηκε στη Θεσσαλονίκη χωρίς τον τραυματία Κόβαρ ο οποίος όπως φάνηκε έλειψε αρκετά από τους πράσινους.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε όλους τους τομείς, εκτός από τα χαμένα σέρβις, και με τους Ντεν Ντρις και Ράπτη σε εξαιρετική μέρα δεν άφησαν περιθώρια στον Παναθηναϊκό που είχε αρκετούς εκ των παικτών του σε κακή μέρα με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να φτάσει σε μια άνετη νίκη.

Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Παπακοσμάς. Παρατηρητής Αγώνα: Κάλλης, Παρατηρητής Διαιτησίας: Αντωνούλης. Επόπτες: Λούμσι, Σταυρίδης. Γραμματεία: Δεληκωστίδου.