VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

ΠΑΟΚ - Μίλωνας 3-0: Πρώτη εντός έδρας νίκη στη σεζόν

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν πόντο απέναντι στον Μίλωνα για τη Volley League.
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν πόντο απέναντι στον Μίλωνα EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-0 του Μίλωνα για την 8η αγωνιστική της Volley League και έτσι έφτασε στην πρώτη εντός έδρας νίκη της σεζόν.

Την πρώτη εντός έδρας νίκη της σεζόν πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ στην 8η αγωνιστική της Volley League. Ο Δικέφαλος επικράτησε 3-0 σετ του Μίλωνα και έφτασε τους δέκα βαθμούς. Υπενθυμίζεται πως ο ΠΑΟΚ έχει δύο αγώνες λιγότεορους καθώς οι εντός έδρας αναμετρήσεις με την Κηφισιά και τον ΟΦΗ αναβλήθηκαν λόγω του κορονοϊού.

Ο Μίλωνας ήταν ανταγωνιστικός στο πρώτο σετ, αλλά ο Δικέφαλος επικράτησε 25-21. Τα πράγματα έγιναν πιο απλά στο δεύτερο, όπου ο ΠΑΟΚ νίκησε με 25-14, ενώ στο τρίτο ο Δικέφαλος επικράτησε 25-16. Η ομάδα του Κώστα Δεληκώστα πήρε τη νίκη σε 68 λεπτά.

Διαιτητές: Αβραμίδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Παπαδοπούλου Χρ., Βασδέκης, Γραμματεία: Δεληκωστίδου.