VOLLEY LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-1: Οι ερυθρόλευκες πήραν το μεγάλο ματς για την 1η αγωνιστική

Οι παίκτριες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν νίκη επί της ΑΕΚ
Οι παίκτριες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν νίκη επί της ΑΕΚ EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 της ΑΕΚ (25-18, 24-26, 25-17, 29-27) στο Μελίνα Μερκούρη για την πρώτη αγωνιστική της Volley League Γυναικών.

Ένα μεγάλο ματς διεξήχθη ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ στο Μελίνα Μερκούρη για την πρώτη αγωνιστική της Volley League Γυναικών. Οι ερυθρόλευκοι κατάφεραν να μπουν με το δεξί στο πρωτάθλημα επικρατώντας 3-1.

Το ματς είχε φανταστική ροή και κάθε σετ κρινόταν στις λεπτομέρειες. Οι ερυθρόλευκες πήραν το πρώτο σετ με 25-18, με τον Ολυμπιακό να έχει το προβάδισμα.

Η ΑΕΚ απάντησε και ισοφάρισε 1-1 στα σετ, το οποίο κατάκτησε με 26-24. Ο Ολυμπιακός πέρασε ξανά μπροστά στο τρίτο σετ με 25-17. Στο τέταρτο σετ σφράγισε και τη νίκη με 29-27, με την Ένωση να προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρνει.