VOLLEY LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

Κηφισιά - ΠΑΟΚ 1-3: Πρώτη νίκη με διπλό στο Ζηρίνειο για τον Δικέφαλο

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν πόντο απέναντι στην Κηφισιά
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν πόντο απέναντι στην Κηφισιά INTIME SPORTS

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στη Volley League Ανδρών επικρατώντας 3-1 της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο για τη δεύτερη αγωνιστική.

Την πρώτη του νίκη στη Volley League Ανδρών πήρε ο ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος επικράτησε 3-1 της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο για τη δεύτερη αγωνιστική. Χωρίς νίκη παραμένει η Κηφισιά, η οποία κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης κατέκτησε το πρώτο της σετ.

Στο πρώτο σετ ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε δυναμικά και με ένα σερί 5-0 πήρε κεφάλι στο σκορ. Παρά το γεγονός ότι η Κηφισιά αντέδρασε και προσπάθησε να μείνει κοντά στον Δικέφαλο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-0 με 25-23.

Με σερί ξεκίνησε και στο δεύτερο σετ ο ΠΑΟΚ. Ωστόσο οι γηπεδούχοι επέστρεψαν και πήραν το προβάδισμα με ένα δικό τους 4-0 κάνοντας το 19-16. Διατήρησαν το προβάδισμα και ισοφάρισαν 1-1 στα σετ.

Ο ΠΑΟΚ απάντησε στο τρίτο σετ, φρόντισε από νωρίς να είναι μπροστά, με την Κηφισιά όμως να μάχεται και σε κάποιο σημείο να ισοφαρίζει μάλιστα. Ο Δικέφαλος κατάφερε να κλείσει το σετ με 25-22. Η ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη ήταν ανώτερη και στο τέταρτο σετ, το πήρε με 25-20 και πανηγύρισε τη νίκη.

Τα σετ: 23-25, 25-22, 22-25, 20-25