VIRAL

Μάιντς - Άουγκσμπουργκ: Ο γκολκίπερ αγκάλιασε τον διαιτητή από χαρά

Η Άουγκσμπουργκ επικρατούσε 0-1 της Μάιντς και μόλις ο διαιτητής Φριτζ ζήτησε τη μπάλα από τον Λούτε για να σφυρίξει το τέλος του αγώνα, ο γκολκίπερ πήγε και τον αγκάλιασε, προκαλώντας την έκπληξή του. (VIDEO)

Με γκολ στο 1ο λεπτό από τον Φλόριαν Νίντερλεχνερ (για την ακρίβεια ύστερα από 43 δευτερόλεπτα), η Άουγκσμπουργκ επικρατούσε 0-1 της Μάιντς έως το 95', για την 31η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Σε εκείνο το λεπτό ο διαιτητής Μάρκο Φριτζ ζήτησε τη μπάλα από τον τερματοφύλακα της Άουγκσμπουργκ, Άντρεας Λούτε.

Μόλις του την έδωσε στα χέρια, ο 33χρονος γκολκίπερ αγκάλιασε τον Γερμανό διαιτητή, προκαλώντας την έκπληξή του. Βλέπετε, ήταν πολύ σημαντικό το τρίποντο για την Άουγκσμπουργκ, αφού ανέβηκε στο +7 από τη θέση που οδηγεί σε μπαράζ για την παραμονή. Δείτε το video με πρωταγωνιστή τον Λούτε: