VIRAL

Η Σίτι έβγαλε τον Γουόκερ από τη λίστα των αμυντικών και τον έβαλε στους τερματοφύλακες

Ο Κάιλ Γουόκερ κλήθηκε να φορέσει γάντια και να υπερασπιστεί την εστία της Μάντσεστερ Σίτι, με τους ανθρώπους που διαχειρίζονται τα social media της ομάδας να τον κατατάσσουν στους τερματοφύλακες.

Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε την ισοπαλία στην έδρα της Αταλάντα με 1-1. Βέβαια, ο τρόπος που οι "πολίτες" κατάφεραν να κρατήσουν το αποτέλεσμα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης ήταν κάπως ανορθόδοξος.

Ο Έντερσον τραυματίστηκε λίγο πριν το ημίχρονο με αποτέλεσμα να περάσει στη θέση του ο Κλαούντιο Μπράβο. Ο Χιλιανός όμως αποβλήθηκε από τον αγώνα στο 81ο λεπτό και ο Κάιλ Γουόκερ κλήθηκε να υπερασπιστεί την εστία της Σίτι για τα εναπομείναντα λεπτά.

Έτσι, οι άνθρωποι που διαχειρίζονται τα social media της ομάδας, αποφάσισαν να βγάλουν τον Άγγλο αμυντικό από την λίστα των αμυντικών και να το κατατάξουν στους τερματοφύλακες.