Φανταστικό γκολ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ από τον Σορνόσα (VIDEO)

Στην αναμέτρηση της Φλουμινένσε με την Ντεφενσόρ ο Ζούνιορ Σορνόσα διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Στο πλαίσιο του δεύτερου γύρου του Copa Sudamericana η Φλουμινένσε υποδέχτηκε την Ντεφενσόρ. Όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα πήγαιναν στη ρεβάνς με το σκορ στο 0-0, όμως δύο τέρματα των γηπεδούχων στο τέλος του αγώνα τους έδωσαν προβάδισμα πρόκρισης.

Αρχικά στο 87 ο Ντιγκάο έκανε το 1-0 και ο Σορνόσα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Μάλιστα, το τέρμα του μεσοεπιθετικού από το Εκουαδόρ ήταν χάρμα οφθαλμών με τον Σορνόσα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.