VIRAL

Δεκαοκτάχρονος έκανε ονειρικό ντεμπούτο με γκολάρα

Ο Ντάνιελ Σόρι έκανε το επαγγελματικό του ντεμπούτο μπαίνοντας ως αλλαγή στο 81' και 13 λεπτά μετά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με τρομερό ανάποδο ψαλίδι. (VIDEO)

Δεν ξέρουμε τι θα κάνει στην καριέρα του, σίγουρα όμως το ντεμπούτο του θα το θυμάται για όσο ζει. Ο λόγος για τον Ντάνιελ Σόρι ο οποίος το Σάββατο (16/2) έκανε το επαγγελματικό του ντεμπούτο με τη φανέλα της Ντεμπρετσένι.

Ο 18χρονος Ούγγρος επιθετικός πέρασε στο ματς στο 81ο λεπτό και 13 λεπτά μετά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με τρομερό ανάποδο ψαλίδι.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι η Ντεμπρετσένι φιλοξένησε τη Φερεντσβάρος και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 30' χάρη σε γκολ του Λάσα Ντβάλι. Η Ντεμπρετσένι έφερε το ματς στα ίσα στο 83' με τέρμα του παλιού παίκτη της ΑΕΚ, Ντάνιελ Τόζερ, πριν ο Ντάνιελ Σόρι κάνει το τελικό 2-1 στο 93ο λεπτό.

Δείτε το εντυπωσιακό τέρμα που σημείωσε.