ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ

Τσιτσιπάς: Ο νικητήριος πόντος του Στέφανου για την κατάκτηση του τίτλου στη Μαγιόρκα

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πανηγυρίζει την κατάκτηση του τουρνουά της Μαγιόρκα
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς πανηγυρίζει την κατάκτηση του τουρνουά της Μαγιόρκα PRINT SCREEN GLOMEX

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατέκτησε τον 1ο τίτλο της καριέρας του στο γρασίδι, επικρατώντας του Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγούτ στο tie-break του 3ου set, στον τελικό του Mallorca Championships. Αυτός ήταν ο νικητήριος πόνος του Έλληνα πρωταθλητή.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς (Νο6) κυριάρχησε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα απέναντι στον Ρομπέρτο Μπαουτίστα Αγούτ (Νο20), επικράτησε 2-1 σετ και κατέκτησε τον τίτλο στο τουρνουά της Μαγιόρκα και τον πρώτο του σε γρασίδι.

Το τρίτο set οδηγήθηκε σε tie break, με τον Έλληνα πρωταθλητή να το παίρνει με 7-6. Αυτός ήταν ο νικητήριος πόντος για την κατάκτηση του 9ου τίτλου της καριέρας του.