ΤΕΝΙΣ

Το απίστευτο ξέσπασμα του Κατσάνοφ στην Αμβέρσα

AP PHOTOS

Ο Κάρεν Κατσάνοφ οδηγήθηκε σε βίαια ξεσπάσματα κατά τη διάρκεια του αγώνα του κόντρα στον Νταν Έβανς μετά από μερικές πολύ κακές αποφάσεις του διαιτητή Αντέλ Νουρ. (VIDEOS)

H απουσία hawk-eye(!) αυτήν την εβδομάδα στην Αμβέρσα και μερικές πολύ κακές αποφάσεις του διαιτητή Αντέλ Νουρ οδήγησαν τον Κάρεν Κατσάνοφ σε βίαια ξεσπάσματα κατά τη διάρκεια του αγώνα του κόντρα στον Νταν Έβανς για τα προημιτελικά του European Open.

Ο Ρώσος προηγήθηκε με σετ και break στο ματς αλλά είδε τον Έβανς να παραμένει κοντά στο σκορ και ο μη καταλογισμός ενός άουτ στο 7-7 του tie break του δεύτερου σετ τον οδήγησε στο να χάσει εντελώς την ψυχραιμία του.

Είχε προηγηθεί μια τραγική απόφαση του διαιτητή στο πρώτο σετ:

Στο τέλος του ματς και αφού ηττήθηκε τελικά από τον Έβανς, ο Κατσάνοφ ξέσπασε κλοτσώντας βίαια το φιλέ ενώ χτύπησε πολύ δυνατά την ρακέτα του στην καρέκλα του διαιτητή.

Πηγή: Tennis24