ΒΟΛΕΪ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για το πρωτάθλημα του βόλει στην Ελλάδα.

Σάββατο 14 Σεπ. 2019

ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΚΑΙ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ Η ΕΘΝΙΚΗ

Eurovolley ανδρών: Ήττα από τη Γαλλία και τώρα οι τελικοί

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών ηττήθηκε με 3-0 σετ από τηn Γαλλία και στους αγώνες με την Πορτογαλία και την Ρουμανία θα κριθεί η πρόκριση στους "16" του Eurovolley.

ΠΑΛΕΨΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΕ Η ΕΘΝΙΚΗ ΜΕ ΤΟΥΣ "ΑΤΖΟΥΡΙ"

Ιταλία - Ελλάδα 3-1: Συγκινητική προσπάθεια η γαλανόλευκη

Η Εθνική βόλεϊ Ανδρών πάλεψε πολύ περισσότερο σε σχέση με την πρεμιέρα κόντρα στη Βουλγαρία, προηγήθηκε απέναντι στην παγκόσμια υπερδύναμη Ιταλία, αλλά δεν απέφυγε τη δεύτερη συνεχή ήττα (3-1 σετ).

Πέμπτη 12 Σεπ. 2019

ΝΕΑ ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ

Eurovolley ανδρών: Πράξη δεύτερη κόντρα σε Ιταλία

Μετά την πρεμιέρα κόντρα στη Βουλγαρία η Εθνική ομάδα έχει μπροστά της έναν ακόμη πολύ δύσκολο αντίπαλο καθώς αύριο το βράδυ αντιμετωπίζει την Ιταλία (13/09, 21:45).

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ ΚΟΟΥΤΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Ανδρεόπουλος: "Υπάρχει διαφορά από την Βουλγαρία"

Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος παραδέχτηκε τη διαφορά δυναμικότητας που υπάρχει ανάμεσα στην Εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών και εκείνη της Βουλγαρίας, ενώ αναφέρθηκε και στο επόμενο με την Ιταλία.

ΚΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ

Eurovolley ανδρών: Ήττα στην πρεμιέρα με 3-0 από την Βουλγαρία

Η Εθνική ομάδα ηττήθηκε στην πρεμιέρα της στο Eurovolley των ανδρών με 3-0 από την Βουλγαρία στο πρώτο ματς του ομίλου στο Μονπελιέ.

Η ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ

Eurovolley Ανδρών: Η Εθνική επέστρεψε και θέλει να μείνει

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών ρίχνεται στη μάχη του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος βόλεϊ για πρώτη φορά μετά από 10 χρόνια και το Sport24.gr σας παρουσιάζει όσο θέλετε να ξέρετε για αυτή.

Τετάρτη 11 Σεπ. 2019

ΤΙ ΔΗΛΩΣΑΝ ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΠΕΤΡΕΑΣ

Eurovolley ανδρών: Έτοιμη η Εθνική για την πρεμιέρα με Βουλγαρία

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών είναι έτοιμη για την πρεμιέρα της στον όμιλο του Eurovolley που διεξάγεται στο Μονπελιέ όπου και θα αντιμετωπίσει τη Βουλγαρία (12/09, 15:15).

Η ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΟ ΜΟΝΠΕΛΙΕ

Ο Κοκκινάκης ηρέμησε Γαλλίδα που έπαθε κρίση πανικού στο αεροπλάνο

Η Εθνική βόλεϊ ανδρών βρίσκεται στο Μονπελιέ, όπου θα δώσει αγώνες για τον πρώτο όμιλο του ευρωπαϊκού με αντιπάλους τις Γαλλία, Βουλγαρία και Πορτογαλία. Ο Κοκκινάκης ηρέμησε Γαλλίδα που έπαθε κρίση πανικού στο αεροπλάνο.

Δευτέρα 09 Σεπ. 2019

ΚΟΠΗΚΕ Ο ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ

Eurovolley ανδρών: Οι 14 της Εθνικής για το Μονπελιέ

Ο Δημήτρης Ανδρεόπουλος ανακοίνωσε την 14άδα της Εθνικής που θα αγωνιστεί στον όμιλο του Eurovolley των ανδρών που θα διεξαχθεί στο Μονπελιέ. Κόπηκε ο Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος.

Κυριακή 08 Σεπ. 2019

Η ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ EUROVOLLEY ΑΝΔΡΩΝ

Κράβαρικ: "Η Ελλάδα μπορεί να προκριθεί"

Ο Αντρέι Κράβαρικ μίλησε για την συμμετοχή της Εθνικής ομάδας βόλεϊ των ανδρών στο Eurovolley και εξέφρασε την πεποίθησή του ότι μπορεί να προκριθεί στις "16".

Σάββατο 07 Σεπ. 2019

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Η ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΣΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ

Παναθηναϊκός βόλεϊ γυναικών: Η Διώτη στα πράσινα

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού συμφώνησε σε όλα με την Παναγιώτα Διώτη η οποία επιστρέφει στο ελληνικό πρωτάθλημα μετά την παρουσία της στην ουγγρική Βάσας.

Κυριακή 01 Σεπ. 2019

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΛΛΑΝΔΙΑ

Eurovolley γυναικών: Ο περήφανος Ναράνχο και η επιθυμία των διεθνών

Τόσο ο ομοσπονδιακός κόουτς, Γκιγιέρμε Ναράνχο όσο και η Στέλλα Χριστοδούλου τόνισαν ότι η παρουσία της Εθνικής στο Eurovolley των γυναικών πρέπει να αποτελέσει τη βάση για το μέλλον.

ΕΧΑΣΕ ΜΕ 3-0 ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΑΝΙΕ

Eurovolley γυναικών: Ήττα από την Ολλανδία και αποκλεισμός για την Εθνική

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών ηττήθηκε με 3-0 σετ από την Ολλανδία και αποχαιρέτησε το "Eurovolley" παρά την καλή εικόνα που έδειξε στα περισσότερα ματς του τουρνουά.

Παρασκευή 30 Αυγ. 2019

ΟΙ ΑΝΕΜΟΙ ΕΒΑΛΑΝ ΔΥΣΚΟΛΑ ΣΤΟΥΣ ΙΣΤΙΟΠΛΟΟΥΣ

Διεθνής Ιστιοπλοϊκός Αγώνας Άνδρου: Υψηλών απαιτήσεων η πρώτη κούρσα

Από την πρώτη κούρσα ο Διεθνής Ιστιοπλοϊκός Αγώνας Άνδρου «Ιωάννης Β. Γουλανδρής» δικαίωσε τη φήμη του ως ένας από τους κορυφαίους «καθαρόαιμους» Offshore αγώνες της Ελλάδος.

ΥΠΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ Ο 23ΧΡΟΝΟΣ ΑΚΡΑΙΟΣ

Παναθηναϊκός Βόλεϊ ανδρών: Στα πράσινα και ο Μούχλιας

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού ανακοίνωσε την απόκτηση του 23χρονου ακραίου, Βασίλη Μούχλια, από τον Ηρακλή. Στην Αθήνα Ραγκέλ και Γιάκομπσεν.

Τετάρτη 28 Αυγ. 2019

ΜΕ ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΣΤΟΥΣ "16"

Eurovolley γυναικών: Ήττα για την Εθνική από την πανίσχυρη Σερβία

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών ηττήθηκε από την Παγκόσμια πρωταθλήτρια Σερβία με 3-0 και θα αντιμετωπίσει την Ολλανδία στη φάση των "16" του Eurovolley.

ΔΥΝΑΤΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΣΕΡΒΙΑ ΠΡΙΝ ΤΟΥΣ ''16''

Eurovolley γυναικών: Η Ελλάδα απέναντι στην παντοδύναμη Σερβία

Τεστάρει τις δυνάμεις της η Εθνική βόλεϊ γυναικών, απέναντι στην παγκόσμια πρωταθλήτρια Σερβία ενόψει των νοκ άουτ.

Τρίτη 27 Αυγ. 2019

ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΙΣ "16"

Eurovolley γυναικών: Ήττα από την Βουλγαρία, αλλά πρόκριση για την Εθνική

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών ηττήθηκε με 3-0 σετ από την Βουλγαρία, αλλά δεδομένα θα βρίσκεται στην φάση των "16" του Eurovolley μετά την νίκη της Φινλανδίας επί της Γαλλίας.

ΜΑΤΣ-ΟΡΟΣΗΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΜΑΣ

Eurovolley Γυναικών: Η Εθνική κόντρα στη Βουλγαρία για την ιστορική πρόκριση

Η Ελλάδα αντιμετωπίζει τη Βουλγαρία (27/08, 19:30) για το Eurovolley Γυναικών και θέλει τη νίκη για να "κλειδώσει" την πρόκριση στη φάση των 16 της διοργάνωσης και να γράψει παράλληλα ιστορία.

Δευτέρα 26 Αυγ. 2019

Η ΣΚΛΗΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΦΕΡΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Eurovolley Γυναικών: Το μυστικό της επιτυχίας είναι η ομάδα

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών είναι αγκαλιά με την πρόκριση στις "16" καλύτερες ομάδες του Eurovolley και το Sport24.gr εξηγεί πως φτάσαμε μέχρι εδώ.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ

Eurovolley Γυναικών: "Αφιερωμένη στους Έλληνες που δεν μας βλέπουν"

Ανθή Βασιλαντωνάκη, Αθηνά Παπαφωτίου και Μαριαλένα Αρτακιανού αφιέρωσαν την νίκη επί της Φινλανδίας στους Έλληνες φιλάθλους που δεν μπορούν να τις δουν.

Κυριακή 25 Αυγ. 2019

ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ "16" ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

Eurovolley Γυναικών: Αγκαλιά με την πρόκριση η Ελλάδα

Η Εθνική Γυναικών επικράτησε της Φινλανδίας με 3-1 και αγκάλιασε την πρόκριση στους "16" του Eurovolley Γυναικών.

ΜΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΠΕΡΝΑ ΣΤΙΣ "16" Η ΕΘΝΙΚΗ

Eurovolley γυναικών: Τελικός πρόκρισης με την Φινλανδία

Το βράδυ της Κυριακής (25/08, 19.30) στην Άγκυρα η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών αντιμετωπίζει την Φινλανδία και με νίκη ουσιαστικά εξασφαλίζει την πρόκριση της στις "16" του Eurovolley.

Σάββατο 24 Αυγ. 2019

ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΣΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΗΣ "ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗΣ"

Οι πανηγυρισμοί των κοριτσιών της Εθνικής μετά τη νίκη επί της Γαλλίας

Ένα κουβάρι έγιναν οι Ελληνίδες διεθνείς και το προπονητικό επιτελείο μετά τη νίκη με 3-0 σετ επί της Γαλλίας. Δείτε VIDEO με το πανηγυρικό κλίμα μετά το φινάλε του αγώνα.

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΣΕ 73 ΛΕΠΤΑ

Ελλάδα - Γαλλία 3-0: Σούπερ η Εθνική γυναικών στην πρεμιέρα του ευρωπαϊκού

Με μια από τις πειστικότερες εμφανίσεις των τελευταίων ετών η Ελλάδα νίκησε 3-0 σετ (25-12, 25-21, 25-21) την Γαλλία στην δεύτερη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος βόλεϊ.

ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ Η ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ

Eurovolley γυναικών: Πρώτος "τελικός" πρόκρισης με την Γαλλία για την Εθνική

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών αντιμετωπίζει την Γαλλία (24/08, 17.00) και θέλει μόνο νίκη για να έχει ελπίδες πρόκρισης στο δεύτερο γύρο του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΙΣΠΑΝΟΣ ΚΟΟΥΤΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ

Ναράνχο: "Παλέψαμε ως μεγάλη ομάδα"

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών ηττήθηκε στην πρεμιέρα της στο Eurovolley με 3-0 σετ από την Τουρκία, όμως ο Γκιγιέρμε Ναράχο έμεινε ικανοποιημένος από τις αθλήτριες του.

Παρασκευή 23 Αυγ. 2019

ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΦΤΑΝΕ

Εθνική ανδρών βόλεϊ: Κι άλλη φιλική ήττα από την Σλοβακία

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των ανδρών, παρά το γεγονός ότι παρουσιάστηκε βελτιωμένη, ηττήθηκε και στο τρίτο φιλικό με 3-1 από την Σλοβενία στο κλειστό του Ρέντη.

ΚΑΛΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΣΕΤ

Eurovolley γυναικών: Ήττα από την Τουρκία με 3-0 για την Εθνική

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των γυναικών ηττήθηκε με 3-0 σετ από την Τουρκία στην πρεμιέρα της στον πρώτο όμιλο του Eurovolley που διεξάγεται στην Τουρκία.

ΕΥΚΟΛΟ 3-0 ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ

Eurovolley γυναικών: Περίπατος για τις Σέρβες

Η Σερβία επικράτησε 3-0 σετ (25-17, 25-15, 25-17) επί της Φινλανδίας και έκανε επίδειξη δύναμης στην πρεμιέρα της στο Eurovolley των γυναικών.