Αγώνες, ειδήσεις, νέα τα πάντα για τον Στίβο τον βασιλιά των σπορ

Τετάρτη 18 Σεπ. 2019

ΒΑΖΕΙ ΣΤΟΧΟ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΤΟΚΙΟ

Στίβος: Εκτός Παγκοσμίου η Παπαχρήστου με πρόβλημα στον αχίλλειο

Η Βούλα Παπαχρήστου τραυματίστηκε στον αχίλλειο και δεν θα ακολουθήσει την αποστολή στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, που θα γίνει στη Ντόχα (27/9-06/10).

Τρίτη 17 Σεπ. 2019

ΣΤΙΣ 17/9 ΟΛΟΚΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Run Greece: Στην τελική ευθεία για την Αλεξανδρούπολη

Την Κυριακή (22/9) το Run Greece θα κάνει στάση στην Αλεξανδρούπολη όπου εκατοντάδες δρομείς αναμένεται να τρέξουν στους δρόμους της πόλης.

Κυριακή 15 Σεπ. 2019

ΤΡΕΙΣ ΑΚΥΡΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ Ο ΚΑΡΑΛΗΣ

Στίβος: Καλή παρουσία του Φραντζεσκάκη στην Πολωνία

Ακόμα έναν καλό αγώνα πραγματοποίησε ο Χρήστος Φραντζεσκάκης ο οποίος κατέλαβε την τρίτη θέση στη σφυροβολία σε μίτινγκ που διεξήχθη στην Πολωνία με καλύτερη βολή στα 73.92μ.

Παρασκευή 13 Σεπ. 2019

ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗ ΣΤΟ "ΚΑΜΙΛΑ ΣΚΟΛΙΜΟΦΣΚΑ"

Σε μίτινγκ της Πολωνίας ο Καραλής

Με δύο ελληνικές συμμετοχές (Καραλής και Φραντζεσκάκης) θα γίνει το Σάββατο (14/9) στο Χόρζοβ της Πολωνίας το μίτινγκ που είναι αφιερωμένο στη μνήμη της Καμίλα Σκολιμόφσκα.

Τετάρτη 11 Σεπ. 2019

ΕΛΑΒΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ IAAF

Στίβος: Στο Παγκόσμιο και η Σπανουδάκη

Η Ραφαέλα Σπανουδάκη θα αγωνιστεί στα 200 μέτρα του Παγκοσμίου πρωτάθληματος που θα διεξαχθεί στην Ντόχα ύστερα από πρόσκληση βάσει επίδοσης από την IAAF.

ΣΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΕΔΑΦΗ Η ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

Επέστρεψε με το διαμάντι του Diamond League η Στεφανίδη

Η Κατερίνα Στεφανίδη στο Diamond League έγραψε ιστορία και το κατέκτησε για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά, με την πρωταθλήτριά μας να επιστρέφει στα πάτρια εδάφη με το τρόπαιο στα χέρια της.

ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΕΣΗ

Εξαιρετικός Φιλιππίδης και 5,75 μ. στο Μινσκ

Ο Κώστας Φιλιππίδης ολοκλήρωσε στο Μινσκ τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις ενόψει του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στην Ντόχα, καθώς κατέλαβε την τέταρτη θέση στο επί κοντώ με άλμα στα 5,75 μ. επίδοση που αποτελεί φετινό του ρεκόρ.

Τρίτη 10 Σεπ. 2019

ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΝΤΟΧΑ Η ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΥΨΟΥΣ

Στίβος: Χάνει το Παγκόσμιο η Γκούσιν

Η Τατιάνα Γκούσιν, αφού εξάντλησε όλα τα περιθώρια και προσπάθησε, αλλά δεν κατάφερε, να ξεπεράσει τον τραυματισμό στο γόνατο απέσυρε τη συμμετοχή της από το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Ντόχα.

Η ΘΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚΤΑΕΤΗΣ

ΕΟΕ: Πρότεινε την Στεφανίδη για την Επιτροπή Αθλητών της ΔΟΕ

Η ΕΟΕ πρότεινε την Κατερίνα Στεφανίδη ως υποψήφια για την Επιτροπή Αθλητών της ΔΟΕ. Η θητεία των νέων μελών της Επιτροπής θα είναι οκταετής, ως τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λος Αντζελες το 2028.

Δευτέρα 09 Σεπ. 2019

ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ "ΕΥΡΩΠΗ-ΗΠΑ"

Δεύτερη θέση για Στεφανίδη και Τεντόγλου

Η Κατερίνα Στεφανίδη και ο Μίλτος Τεντόγλου συμμετείχαν στη συνάντηση "Ευρώπη- ΗΠΑ" ως μέλη της μεικτής ομάδας της Γηραιάς Ηπείρου, στο Μινσκ.

Κυριακή 08 Σεπ. 2019

Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ VIRAL

Στίβος: Το μεγαλύτερο διαμάντι της Κατερίνας Στεφανίδη

Το βράδυ της Παρασκευής (06/09) η Κατερίνα Στεφανίδη κατέκτησε το τέταρτο διαμάντι της στη σειρά αγώνων Diamond League, ωστόσο μία φωτογραφία της έγινε viral και αποτελεί το καλύτερο παράσημο για την ίδια.

Σάββατο 07 Σεπ. 2019

ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΝΤΟΧΑ

Στίβος: Οι αθλητές που έχουν πιάσει το όριο για το Παγκόσμιο

Συνολικά 16 αθλητές και αθλήτριες μας "έβγαλαν" εισιτήριο για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών που θα γίνει στην Ντόχα 27 Σεπτεμβρίου με 6 Οκτωβρίου.

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ Η ΧΡΥΣΗ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΕΝΟΨΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Στεφανίδη: "Όταν η πίεση ανεβαίνει εγώ καταφέρνω και αποδίδω"

Η Κατερίνα Στεφανίδη επεσήμανε πως για μία ακόμα φορά απέδειξε ότι στα δύσκολα εκείνη καταφέρνει να αποδίδει και αυτό είναι που την βοηθάει στους μεγάλους αγώνες.

Παρασκευή 06 Σεπ. 2019

ΕΓΡΑΨΕ ΙΣΤΟΡΙΑ Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Diamond League Βρυξέλλες: Πέταξε στη βροχή η Στεφανίδη!

H Κατερίνα Στεφανίδη έγραψε ιστορία, καθώς κατέκτησε για τέταρτη σερί χρονιά τη νίκη στον τελικό της σειράς Diamond League, το βράδυ της Παρασκευής στις βροχερές Βρυξέλλες, με άλμα στα 4.83μ! (VIDEOS)

ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ ΤΗΣ

Στίβος: Έτοιμη να γράψει ιστορία η Στεφανίδη

Το βράδυ της Παρασκευής (06/09) η Κατερίνα Στεφανίδη διεκδικεί στις Βρυξέλλες την τέταρτη διαδοχική νίκη στον τελικό της σειράς Diamond League και αν τα καταφέρει θα γράψει ιστορία.

Τρίτη 03 Σεπ. 2019

ΚΑΛΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

Βαλκανικοί αγώνες στίβου: Φινάλε με 14 μετάλλια και τρία όρια για την Ντόχα

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών ολοκληρώθηκε στο Πράβετς της Βουλγαρίας με την ελληνική αποστολή να κατακτά 14 μετάλλια (6-6-2) στο σύνολο και επτά στη δεύτερη ημέρα.

ΑΓΓΙΞΕ ΤΟ ΟΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΟΧΑ Η ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΣΠΡΙΝΤΕΡ

Βαλκανικοί αγώνες στίβου: Δύο χρυσά από Καραλή και Πεσιρίδου

Ο Εμμανουήλ Καραλής στο επί κοντώ και η Ελισσάβετ Πεσιρίδου στα 100μ με εμπόδια πρόσθεσαν δύο ακόμα μετάλλια για την Ελλάδα στο Βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου του Πράβετς.

ΒΕΛΤΙΩΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΗΣ ΡΕΚΟΡ ΣΤΟΥΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Στίβος: Έπιασε το όριο για το Παγκόσμιο η Σκαρβέλη

Με καλύτερη βολή στα 71,33μ. η Σταματία Σκαρβέλη νίκησε στη σφυροβολία στο Βαλκανικό πρωτάθλημα και ταυτόχρονα έπιασε το όριο για το Παγκόσμιο της Ντόχα.

Δευτέρα 02 Σεπ. 2019

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ

Βαλκανικοί αγώνες στίβου: Επτά μετάλλια η Ελλάδα, όριο για το Παγκόσμιο η Βασιλείου

Επτά μετάλλια κατέκτησαν οι Έλληνες αθλητές στην πρώτη ημέρα του Βαλκανικού πρωταθλήματος στίβου, ενώ η Ειρήνη Βασιλείου έπιασε και το όριο στα 400μ. για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα.

Κυριακή 01 Σεπ. 2019

ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΟ ΒΕΡΟΛΙΝΟ

Στίβος: Όγδοη η Καρύδη στο τριπλούν, δέκατος ο Φιλιππίδης στο επί κοντώ

Ο Κώστας Φιλιππίδης κατέλαβε τη δέκατη θέση στο επί κοντώ και η Σπυριδούλα Καρύδη ήταν όγδο στο τριπλούν στο μίτινγκ ISTAF που πραγματοποίηθηκε την Κυριακή (01/09) στο Βερολίνο.

Πέμπτη 29 Αυγ. 2019

ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΙΟΥ ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΚΑΡΑΛΗΣ

Στίβος: Τριπλή παρουσία στον τελικό Diamond League της Ζυρίχης

Οι Βούλα Παπαχρήστου, Μίλτος Τεντόγλου και Εμμανουήλ Καραλής θα αγωνιστούν το βράδυ της Πέμπτης (29/08) στον πρώτο τελικό του Diamond League στην Ζυρίχη.

Κυριακή 25 Αυγ. 2019

ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΑΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ

Στίβος: Ο USADA επιβεβαίωσε τα τρία non show του Κόλμαν

H USADA επιβεβαίωσε ότι ο Κρίστιαν Κόλμαν εξετάζεται για πιθανή παραβίαση του κώδικα αντιντόπινγκ και ο Αμερικανός σπρίντερ κινδυνεύει με "καμπάνα" από ένα μέχρι δύο χρόνια.

ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΣ ΖΥΡΙΧΗΣ Η ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ

IAAF Diamond League Παρίσι: Δεύτερη θέση για την Στεφανίδη

Η χρυσή Ολυμπιονίκης του Ρίο, Κατερίνα Στεφανίδη κατέκτησε τη 2η θέση στο μίτινγκ IAAF Diamond League στο Παρίσι με άλμα στα 4.75μ. Στον τελικό της Ζυρίχης η Βούλα Παπαχρήστου.

Πέμπτη 22 Αυγ. 2019

ΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ Η ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΣΠΡΙΝΤΕΡ

Στίβος: Τρίτο non show για τον Κόλμαν και μάχη USADA - WADA

Ο Κρίστιαν Κόλμαν για τρίτη φορά μέσα σε ένα χρόνο δεν ήταν διαθέσιμος σε έλεγχο ντόπινγκ και πλέον κινδυνεύει με βαριά καμπάνα. Πόλεμος ανάμεσα σε USADA και WADA.

ΝΕΚΡΗ ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΠΛΑΒΟΥΝΟΒΑ

Στίβος: Πέθανε ενώ έκανε τζόκινγκ 25χρονη Ρωσίδα πρωταθλήτρια

Η 25χρονη πρωταθλήτρια των εμποδίων Μαργαρίτα Πλαβούνοβα βρέθηκε νεκρή στην Ρωσία. Υπέστη ανακοπή ενώ έκανε τζόκινγκ.

Τετάρτη 21 Αυγ. 2019

ΟΙ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ, ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ, ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ ΚΑΙ ΚΑΡΑΛΗΣ

Οι κορυφαίοι δίνουν ραντεβού στο Παρίσι

Κορυφώνεται η δράση του στίβου με τη σειρά των μίτινγκ της IAAF Diamond League και λίγες ημέρες πριν από τους τελικούς, τα αστέρια του στίβου δίνουν ραντεβού το Σάββατο (24/8), στο στάδιο Σαρλετί στο Παρίσι.

Τρίτη 20 Αυγ. 2019

Η ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΣΤΟ ΡΙΟ

Στεφανίδη: Η μέρα που δεν θα ξεχάσει ποτέ

Η Κατερίνα Στεφανίδη με ανάρτησή της θυμήθηκε το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στο επί κοντώ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο πριν από τρία χρόνια.

Δευτέρα 19 Αυγ. 2019

ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ Ο ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ, ΣΤΟ ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ Η ΠΟΛΑΚ

Στίβος: Νίκη Στεφανίδη στο Μπέρμιγχαμ

Έναν ακόμη αγώνα που επιβεβαιώνει την καλή αγωνιστική της κατάσταση πραγματοποίησε η Κατερίνα Στεφανίδη, καθώς αναδείχθηκε νικήτρια στο Diamond League του Μπέρμιγχαμ με προσπάθεια στα 4,75 μ.

Σάββατο 17 Αυγ. 2019

ΓΕΜΑΤΟ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

Στίβος: Στο Μπέρμιγχαμ η Στεφανίδη

Στο Diamond League που θα διεξαχθεί την Κυριακή (18/8) στο Μπέρμιγχαμ θα συμμετάσχει η Παγκόσμια πρωταθλήτρια του επί κοντώ, Κατερίνα Στεφανίδη.

Πέμπτη 15 Αυγ. 2019

ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Ο 19ΧΡΟΝΟΣ ΕΠΙΚΟΝΤΙΣΤΗΣ

Στίβος: Ισοφάρισε το φετινό του ρεκόρ ο Καραλής στο Σετζίν

Ο Εμμανουήλ Καραλής ξεπέρασε τα 5,71μ. στο μίτινγκ του Σετζίν της Πολωνίας και ισοφάρισε το φετινό ρεκορ του στο επί κοντώ.