ΚΟΣΜΟΣ

Θρίλερ με δύο Πακιστανούς πυγμάχους που αγνοούνται

Ο Σουλεμάν Μπάλοχ
Ο Σουλεμάν Μπάλοχ PRINT SCREEN YOUTUBE

Τα ίχνη δύο Πακιστανών πυγμάχων, των Σουλεμάν Μπάλοχ και Ναζιρουλάν Καν, χάθηκαν στο Μπέρμιγχαμ μετά την ολοκλήρωση των Αγώνων της Κοινοπολιτείας, όπως ανακοίνωσε την Τετάρτη (10/8) η Ομοσπονδία.

Δύο Πακιστανοί πυγμάχοι, οι Σουλεμάν Μπάλοχ και Ναζιρουλάν Καν, εξαφανίστηκαν λίγες ώρες πριν την αναχώρηση της ομάδας για το Ισλαμαμπάντ, μετά την ολοκλήρωση των Αγώνων της Κοινοπολιτείας, που διεξήχθησαν στο Μπέρμιγχαμ.

"Τα ταξιδιωτικά έγγραφα, συμπεριλαμβανομένων των διαβατηρίων τους, τα έχουν ακόμη στελέχη της ομοσπονδίας που συνόδευαν την ομάδα στους αγώνες", ο γραμματέας της πακιστανικής ομοσπονδίας πυγμαχίας, Νασίρ Τανγκ.

Οι πακιστανικές αθλητικές Αρχές έχουν ειδοποιήσει τη βρετανική αστυνομία για την εξαφάνιση των δύο αθλητών.

Ο Μπάλοχ, επτά φορές πρωταθλητής του Πακιστάν, ηττήθηκε στον πρώτο γύρο από τον Ινδό, Σίβα Τάπα, ενώ ο Καν έχασε στους "16" από τον Άγγλο, Λιούις Γουίλιαμς.

Το Πακιστάν, κατέκτησε δύο χρυσά, τρία αργυρά και ισάριθμα χάλκινα μετάλλια σε αυτήν την 22η διοργάνωση των Αγώνων της Κοινοπολιτείας.