ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες - Πόλο: Η Ουγγαρία "τέλειωσε" την Ολλανδία στο τελευταίο λεπτό

Η Ουγγαρία απέκλεισε την Ολλανδία στον προημιτελικό του ολυμπιακού τουρνουά πόλο των γυναικών AP PHOTO/MARK HUMPHREY

Με δύο γκολ λίγο πριν από τη λήξη, η Ουγγαρία άφησε εκτός ημιτελικών την Ολλανδία σε μια αμφίρροπη μάχη.

Η Ουγγαρία εξασφάλισε θέση στην τετράδα του Ολυμπιακού τουρνουά υδατοσφαίρισης γυναικών του Τόκιο, καθώς επικράτησε 14-11 της Ολλανδίας στον προημιτελικό.

Οι Μαγυάρες είχαν μικρό προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά "καθάρισαν" το παιχνίδι στο τελευταίο λεπτό, όταν τα γκολ της Σίλαγκι και της Λαϊμέτερ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

Αντίπαλος της Ουγγαρίας στον ημιτελικό της Πέμπτης (5/8) θα είναι η Ισπανία.

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 4-4, 2-2, 2-4

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

* Το SPORT24 είναι στο επίκεντρο του παγκόσμιου αθλητισμού, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Συνεχής αθλητική ενημέρωση και ειδησεογραφία για το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, τον πίνακα των μεταλλίων όλων των χωρών που συμμετέχουν και τις επιτυχίες των Ελλήνων Αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Μη χάσετε καμία στιγμή από τη δράση των Ολυμπιακών Αγώνων ακολουθώντας το SPORT24 στο Google News!