CHAMPIONS LEAGUE ΠΟΛΟ

Γιαντράν - Βουλιαγμένη 10-10: Χρυσός βαθμός για τον ΝΟΒ στο Σπλιτ

ΣΠΙΝΟΥΛΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ / INTIME SPORTS

Η Βουλιαγμένη έμεινε στο 10-10 με τη Γιαντράν στο Σπλιτ παίρνοντας ένα βαθμό που μπορεί να αποδειχθεί χρυσός στη μάχη που δίνει για πρόκριση στο Final 8 του Champions League.

Ένα αποτέλεσμα που της επιτρέπει να ορίζει την τύχη της πήρε στο Σπλιτ η Βουλιαγμένη. Ο ΝΟΒ έμεινε στο 10-10 με τη Γιαντράν, ένα βαθμός που μπορεί να αποδειχθεί χρυσός στη μάχη που δίνει για πρόκριση στο Final 8 του Champions League.

Με τον Τρούλο να διαμορφώνει το τελικό 10-10 με γκολ που πέτυχε τέσσερα λεπτά πριν από το φινάλε της αναμέτρησης. Πλέον ο ΝΟΒ έχει την κατάσταση στα χέρια του.

Στις τελευταίες τέσσερις αναμετρήσεις η Βουλιαγμένη έχει να αντιμετωπίσει την Ραντνίτσκι και την Ντιναμό Τιφλίδας και εάν πάρει τέσσερις βαθμούς σε αυτά τα δύο ματς όλα δείχνουν ότι θα πάρει την πρόκριση.

Η ελληνική ομάδα με καταπληκτική εμφάνιση και μεγάλο πάθος, προηγήθηκε 6-5 στο ημίχρονο και 7-6 στη συνέχεια. Η γηπεδούχος πέρασε με 8-7, ο Μάριος Καπότσης στον παραπάνω ισοφάρισε στα 4:03 από τη λήξη του τρίτου οκτάλεπτου.

Οι Μπούκιτς και Τσάγκαλι έδωσαν προβάδισμα δυο τερμάτων στην Γιαντράν. Μείωσε ο Καλογερόπουλος στα 4:49 από τη λήξη και ισοφάρισε ο Μπάμπης Τρούλος στα 4:02 στο τελικό 10-10.

Γιαντραν - Βουλιαγμένη 10-10

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-5, 4-2, 1-2

Γιάντραν: Μάρτσελιτς, Μπούριτς, Μάρινιτς Κράγκιτς 4, Τσάγκαλι 1, Μπούτιτς 1, Πέικοβιτς, Μπούκιτς 2, Ζόβιτς, Τομάσοβιτς, Ντόμπουντ 1, Σέτκα, Ντούζεβιτς 1, Άνιτς

Βουλιαγμένη: Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος 2, Καστρινάκης, Καλογερόπουλος 1, Τρούλος 1, Νικολαΐδης 2, Αλμύρας, Γουντχεντ 1, Αλαφραγκής, Καπότσης 1, Κουρούβανης 1, Φάρμερ 1, Ανδρεάδης