STOIXIMAN FINAL-4 ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Εθνικός - ΝΟΒ 5-13: Εμφατική πρόκριση στον τελικό του Stoiximan Final Four Κυπέλλου

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Εθνικού με τον ΝΟΒ
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Εθνικού με τον ΝΟΒ EUROKINISSI

Ο ΝΟΒ νίκησε τον Εθνικό 13-5 στον ημιτελικό του Stoiximan Final Four Κυπέλλου και προκρίθηκε εμφατικά στον τελικό.

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης νίκησε χωρίς να δυσκολευτεί τον Εθνικό 13-5 και προκρίθηκε στον τελικό του Stoiximan Final Four Κυπέλλου γυναικών.

Η Βουλιαγμένη ήταν καταιγιστική από το πρώτο λεπτό και κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της. Στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να πάρει προβάδισμα επτά τερμάτων και ουσιαστικά να επιβληθεί από το πρώτο μέρος.

Στα δύο τελευταία οκτάλεπτα η ομάδα της Κικής Λιόσης κατέβασε ταχύτητα και κέρδισε στο τέλος με 13-5. Μεγάλες πρωταγωνίστριες του ΝΟΒ ήταν η Ριτζ με τέσσερα γκολ και η Στρατιδάκη με τρία.

Εθνικός - ΝΟΒ: 1-5, 1-4, 1-2, 2-2

Εθνικός: Σωτηρέλη, Καραμπέτσου 1, Μπορίσοβα 2, Λασκαρίδου, Κοτνονή, Μπέτα, Χατζηκυριακάκη, Μπενέκου Α 1, Ρακιντζή, Κανετίδου, Μπενέκου Ι, Άντριους, Μπεκρή, Κατσιμπρή 1, Κλαψιανού

ΝΟ Βουλιαγμένης: Κοτσιώνη, Καϊάφα 1, Καλογεροπούλου, Ελληνιάδη 2, Γιαννοπούλου 2, Ριτζ 4, Βιδάλη, Ράιτ, Στρατιδάκη 3, Ανδρεάδη, Μιμίδη, Αγγελίδη 1, Πάτρα Ε, Μαρκατσέλη, Κρασσά