ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Στουτγκάρδη - Κολωνία 1-1: Ισοπαλία με χαμένους τους γηπεδούχους

Ο Μανγκαλά της Στουτγκάρδης διεκδικεί τη μπάλα από τον Γεόνγκ της Φράιμπουργκ σε αγώνα της Bundesliga
Ο Μανγκάλα της Στουτγκάρδης σε αγώνα με τη Φράιμπουργκ AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER)

Η Στουτγκάρδη έχασε την ευκαιρία για να παραμείνει στις πρώτες θέσεις της Bundesliga καθώς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Κολωνία με την οποία αγωνίστηκε για 70 λεπτά ο Λημνιός (VIDEO).

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία στην 5η αγωνιστική της Bundesliga η Στουτγκάρδη έχασε την ευκαιρία να παραμείνει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας καθώς παραχώρησε ισοπαλία στην Κολωνία του Δημήτρη Λημνιού με 1-1. Αυτός ήταν ο δεύτερος βαθμός για τους φιλοξενούμενους.

Η Στουτγκάρδη μπήκε στο ματς με την Κολωνία με γκολ από τα αποδυτήρια καθώς ο Μανγκαλά σκόραρε με τη σέντρα και πριν τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν ενώ στο 17' μπήκε στο παιχνίδι ο Λημνιός αντί του Εζμπουέ. Η Κολωνία κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο 23' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Άντερσον.

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Κομπέλ, Στένζελ, Καραζόρ, Κεμπφ (34' Καμίνσκι), Βαμανγκιτούκα (57' Μάσιμο), Μανγκαλά, Έντο, Κουλιμπαλί (56' Γκονζάλες), Ντιντάβι, Κάστρο, Καλάιτζιτς

ΚΟΛΩΝΙΑ: Τίμο Χομ, Εζμπούε (17' Λημνιός), Μπορνάοφ, Τσίκος, Τζ. Χομ, Ντούντα, Σκίρι, Ρεχμπετσά, Γουλφ, Άντερσον (70' Μοντέστ, Γιάκομπς.