ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Η συγκλονιστική μαρτυρία Καραλή για τον ρατσισμό μέσα στα γήπεδα και τα σχολεία: "Η αδερφή μου ήταν πιο δυνατή"

Ο Εμμανουήλ Καραλής στη συνέντευξη στο SPORT24
Ο Εμμανουήλ Καραλής στη συνέντευξη στο SPORT24 SPORT24

Ο Εμμανουήλ Καραλής, που κατέκτησε την 4η θέση στον τελικό του επί κοντώ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, λύγισε, έκλαψε αλλά δεν έσπασε μπροστά στην κάμερα του SPORT24, για τις ρατσιστικές επιθέσεις που δέχθηκε σε παιδική ηλικία Στο τέλος έδωσε ένα ηχηρό μήνυμα.

Μία συνέντευξη-γροθιά στις φυλετικές διακρίσεις είχε δώσει ο Εμμανουήλ Καραλής στο SPORT24. Ο Έλληνας πρωταθλητής, που κατέκτησε την 4η θέση στον τελικό του επί κοντώ στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, έσπασε τα δεσμά που είχε στη ψυχή του και αποφάσισε να μιλήσει. Να βγάλει από μέσα του τις ρατσιστικές επιθέσεις που δέχθηκε στην παιδική ηλικία του και οι οποίες συνέχιζαν να τον τραυματίζουν ακόμη και σήμερα.

Δείτε τη συγκλονιστική συνέντευξη που έδωσε στους Παντελή Βλαχόπουλο και Κώστα Χολίδη:

Videographer: Χρήστος Πανάγος

Photo Credits: Sport24.gr / Φραντζέσκα Γιαϊτζόγλου – Watkinson